Jelgava sagaida savu olimpisko čempionu

Pēc sagaidīšanas Rīgā olimpiskie čempioni devās uz savām pilsētām. Ar gavilēm un jauno sportistu goda sardzi savu zelta medaļnieku Edgaru Krūmiņu sagaidīja jelgavnieki. “Mums bija 1980. gadā peldētājs jelgavnieks, kas bija izcīnījis olimpiskajās spēlēs medaļu, bet tagad mums ir zelta medaļa Jelgavā. Mēs, aktīvie sportisti, nevaram stāvēt malā, tāpēc mēs sagaidām jelgavnieku un sveiksim viņu,” saka Raitis Biezais, smaiļotājs.

Gluži tāpat kā pirms dažām dienām, raugoties televizoru ekrānos, tagad emocijas piepilda Mītavas koncertzāli. “Tad, kad viņi tika finālā, es gribēju draugiem uzrakstīt, bet es baidījos, ka, ja es pateikšu, ka viņi ies pa Štromberga taku, tas būs pāragri, var noskaust, tāpēc es to paturēju pie sevis, bet viņi četri to izpildīja,” stāsta Raitis Biezais, smaiļotājs.

Jelgavas pašvaldība savu čempionu sveica ar desmit tūkstošiem eiro, bet Edgars Krūmiņš atmiņai iefilmēja sagaidītāju emocijas.

Neskaitāmi fotoaparātu zibšņi, telefonos uzņemtie video paliks atmiņai arī sagaidītājiem, bet jauniešiem lielākais prieks bija saņemt autogrāfu. “Tāpēc, ka viņš ir olimpiskais čempions. Tas vienmēr katram bērnam ir paticis, ka viņa mīļākā spēlētāja autogrāfs ir uz viņa bumbas tieši. Nu, jā, iedvesmo. Es tagad arī sāku sapņot, ka es iegūstu to zeltu,” saka Kristiāns, jaunais basketbolists.