Jelgavā svin Vecpilsētas svētkus

Jelgavā jau septīto reizi tiek svinēti Vecpilsētas svētki. Ideja par šādu tradīciju radusies grupai iedzīvotāju, kuri vēlējās vēsturisko elpu sapludināt ar nākotnes vīzijām, un mainīt priekšstatu par seno pilsētas daļu.

Vecpilsētas iela atrodama jau 17.gadsimta Jelgavas kartēs un ir vienīgais stūrītis, kas saglabājies pēc Otrā pasaules kara. Lai gan vairākām ēkām ir piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss, ilgu laiku mazā ieliņa, seno jelgavnieku vārdiem sakot, bija nekāda. 

Vieni no pirmajiem perspektīvu senajam kvartālam saskatīja kafejnīcas “Pie mednieka” saimnieki, kuri jau 2006. gadā uzdrīsktējās šeit uzsākt savu biznesu.

Žanna Nedaškovska, kafejnīcas “Pie mednieka” saimniece: “Šeit bez mums bija vēl tikai frizētava “Edīte” un viss. Tagad atremontēja četrpadsmito māju. Paldies pilsētas domei, ka viss ir sakārtots un nav šeit vairāk kautiņu un mēslaines.”

Šos septiņus gadus vēsture cieši savijas ar nākotni. Atskatīties, kas gadā paveikts, aicina Vecpilsētas svētki. Pirmo reizi durvis apmeklētājiem vērs arī atjaunotais amatu centrs.

Ilze Strēle, biedrības “Mans tautastērps” valdes locekle: “Ir atjaunots restaurācijas centrs, ir sakoptas daudzas privātmājas, ir sakopta teritorija, visa apkārtne. Daudz kas jauns radies šajā kvartālā.”