Jelgavas novadā līdz mēneša vidum aicina sarūpēt nepieciešamās lietas jaunajai sadraudzības pilsētai Ukrainā

Atsaucoties uz Jelgavas novada pašvaldības jaunās sadraudzības pilsētas Ukrainā lūgumu palīdzēt sarūpēt dažādas lietas, kas noder bēgļu izmitināšanai, bērnu nodarbību organizēšanai un neatliekamās palīdzības dienestu resursu papildināšanai, vietvara aicina ziedošanā iesaistīties iedzīvotājus.

Ziedojumus Ravas-Ruskas iedzīvotāju un bēgļu vajadzībām iespējams nodot līdz 15.jūlijam. Ziedotājiem ir iespēja sarūpētās lietas nogādāt attiecīgajā pagasta pārvaldē vai Jelgavas novada pašvaldībā Pasta ielā 37, Jelgavā.

Ukrainas neatliekamās palīdzības dienesta apakšnodaļā nepieciešamas ugunsdzēsības šļūtenes, sakaru iekārtas, apgaismošanas ierīces, motorsūkņi, militārais apģērbs, hidrauliskie instrumenti, ugunsdzēsēju ķiveres un elektriskie ģeneratori.

Tāpat akūti nepieciešams atbalsts bēgļiem, kuri uzturas un izmitināti Ravas-Ruskas pilsētā. Vajadzīgas piecas veļas mašīnas, trīs ledusskapji, septiņas mikroviļņu krāsnis un 50 spilveni.

Bēgļu vidū ir arī aptuveni 80 bērni, kurus pašvaldība iesaista dažādās nodarbēs un aktivitātēs. Tāpēc nepieciešams arī portatīvais dators, molberts, krēsli, guaša krāsas, akvareļpapīrs, galda spēles, baltās marķieru tāfeles ar marķieriem. Tiek lūgti arī krāsainie zīmuļi, flomāsteri, otas, zīmēšanas albumi, krāsainas papīri, konstruktori, korķa dēļi, tūrisma paklāji un teltis.

Jau ziņots, ka jūnija beigās Jelgavas novada dome apstiprināja lēmumu par sadarbības memoranda slēgšanu ar Rava-Rusku. Abām pusēm tiekoties attālināti, parakstīts arī sadarbības memorands.

Memoranda mērķis ir veicināt dažādu veidu sadarbību starp abām pašvaldībām - sociālajā jomā, pieredzes apmaiņu zinātnes, pētniecības, izglītības, veselības aprūpes, kultūras, mākslas, tūrisma un sporta attīstības, iedzīvotāju sociālās aizsardzības, komunālās saimniecības, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ekoloģijas un dabas resursu racionālas izmantošanas, rūpniecības, tirdzniecības, lauksaimniecības, investīciju un citu veidu ekonomiskās sadarbības jomā.

Paredzēts kopīgi piedalīties programmās un projektos, kas saistīti ar pašvaldību kopienu ilgtspējīgu attīstību, inovācijām, sabiedriskajām un nevalstiskajām organizācijām, labdarības fondiem un citām institūcijām.Foto: Freepik