Jelgavas novadā šorīt ugunsgrēkā bojā gājuši trīs cilvēki

Klusumu Jelgavas novada Lielplatones pagastā šorīt pārtrauca operatīvo dienestu transportlīdzekļi. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ap pulksten 8.38 saņēmis izsaukumu, ka no kādas dzīvojamās ēkas plūst milzīgi dūmi.

VUGD pārstāvis Kaspars Šaumanis pauž: “Ierodoties notikuma vietā, redzējām, ka dega vienstāvu dzīvojamā mūra ēka. Tika izveidota grupa elpošanai nepiemērotā vidē. Izšķirošais virziens - cilvēku glābšana. Izdega divas istabas un starpstāvu pārsegums. Kopējā degšanas platība bija 81 m2.”

Lai gan no ārpuses nekas īsti neliecināja par ugunsgrēku, ugunsnelaime izdzēsusi gan visu mājās esošo cilvēku, gan mājas mīluļu dzīvības.

“Pārmeklējot ēku, uz grīdas tika atrasti trīs bojā gājušie, kā arī divi suņi un trīs kaķi. Ugunsdzēsēji, dodoties telpās, viņus atrada uz grīdas, un tālāk ekspertīzi veiks Valsts policija,” saka Kaspars Šaumanis.

Kā stāsta vietējie, mājas saimnieks bijis gados vecāks kungs, kurš tur dzīvojis visu savu mūžu. Vēl divi bojā gājušie bijuši viesi no šī paša pagasta, kas it kā ieradušies palīdzēt saimniecības darbos.

Līga Rozenbaha, Lielplatones pagasta pārvaldniece, pieļauj, ka varējis būt bojājums apkures sistēmā. “Mums tā ziema šogad ir auksta, un cilvēkiem gribas to siltumu uzturēt visu laiku. Un varbūt maz ir tās sapratnes par to, ka krāsni nevar kā centrālkrāsni kurināt.”

Oficiālie ugunsgrēka iemesli būs zināmi, kad izmeklēšanu būs beigusi Valsts policija. Tikmēr VUGD atgādina, ka jau kopš pagājušā gada visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas dažkārt var izrādīties dzīvības cenā.