Jelgavas pašdarbības kolektīviem mēģinājumi iekštelpās vēl nenotiek

Ierasti šajā laikā amatiermākslas kolektīvi jau gatavotos sezonas noslēgumam, bet tagad sezona tā īsti vēl nav sākusies. Folkloras kopa “Dimzēns”, lai gan sākotnēji negribējuši, tomēr esot sasparojušies arī Zoom mēģinājumiem.

Folkloras kopas “Dimzēns” vadītāja Velta Leja saka: “Daži klausījās, daži nepieslēdza mikrofonus, bet pārsvarā tie, kuri dziedāja, ir ļoti droši - dziesmas iemācījušies, pilsētas svētkos varēja ar pirmizrādi iepriecināt.”

Jau no 18. maija grupās līdz divdesmit cilvēkiem mēģināt atļauts arī telpās. Tiesa, ar noteikumu, ka visi dalībnieki ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. Iemeslu, kāpēc “Dimzēns” šo iespēju neizmantojot, esot gana daudz. Turklāt - neesot jau nemaz īsti zināms, kurš ir vakcinējies un kurš nav.

“Īstenībā, man liekas, ir ļoti nekorekti prasīt, vai tu esi vai neesi vakcinējies. Tas nav mans kolektīva vadītāja pienākums,” atzīst Velta Leja.

Viens no gados vecākajiem kolektīva dalībniekiem teic, ka jau sen saņēmis abas potes, pateicoties savai aktīvajai ģimenes ārstei. Viņaprāt, tas arī esot risinājums, kā panākt, lai seniori izvēlētos sevi pasargāt no Covid-19.

Folkloristi gan nosmej, ka siltais laiks nemotivē vakcinēties, jo tautasdziesma jau ir saistīta ar āra dziedāšanu. Lāsma Cielava, folkloras kopas “Dimzēns” dalībniece, pauž: “Kamēr ārā ir silts, tikmēr mēs visi gribēsim strādāt ārā, bet tad, kad ārā paliks auksts, tad mēs visi stāsimies rindā uz vakcināciju. Tas ir gandrīz par 100%.”

Arī citos senioru kolektīvos mēģinājumi tā īsti vēl nemaz neesot sākušies.

Senioru deju kopas “Vakarvējš” grupas vecākā Veronika Kudiņa: “Drusku mums vajag tur veselību palabot vienam otram, ar to potēšanu mums ir diezgan slikti. Puse grupas tikai ir potēti.”

Jauniešu deju kolektīvi gan jau aktīvi atsākuši mēģinājumus svaigā gaisā, un, kā atzīst vadītāja, esot arī pēdējais brīdis atjaunot fizisko formu un deju soļus. Tomēr Jelgavas novada deju apriņķī vēl neesot neviens kolektīvs, kur vakcinēti būtu visi dalībnieki.

Jelgavas novada deju apriņķa virsvadītāja Ieva Karele stāsta: “Tas lēmums tam cilvēkam jāizdara pašam - vai viņš vēlas, nevēlas vakcinēties, bet iespēja dejot deju zālē, es domāju, ka tā nav īpaša motivācija. Es ļoti ceru, ka atradīs kādu citu vidusceļu, lai nebūtu šis nosacījums, ka vakcinētie drīkst, nevakcinētie - nedrīkst. Varbūt, ka ir kāds cits ceļš ejams, lai visi varētu tai deju zālē dejot kopā.”

Jāpiebilst, ka pilnvērtīgi mēģinājumi ir ļoti svarīgi arī tāpēc, lai spētu sagatavoties 2023. gadā paredzētajiem dziesmu un deju svētkiem.