Jelgavas slimnīcas darbinieki saņems siltas vakariņas

Sākot no šīs nedēļas, Jelgavas pilsētas slimnīcas nakts maiņā strādājošie saņem siltas vakariņas. Tas esot veids, kādā lielu paldies par mediķu darbu šajā grūtajā laikā nolēmuši pateikt Jelgavas uzņēmēji. Līdz Covid-19 pandēmijai uzņēmēji ik gadu Latvijas dzimšanas dienā pilsētniekiem dāvināja krāšņu salūtu.

Slimnīcas logos gaisma nenodziest nekad. Īpaši tagad - pandēmijas laikā. Šoreiz gan pie slimnīcas pieripojušais autobusiņš nav atvedis kādu, kam steidzami nepieciešama mediķu palīdzība. No transporta līdzekļa slimnīcā tiek ienestas kastes, kurās glīti sarindoti trauciņi ar vakariņām visiem 65 nakts maiņā strādājošajiem. Kā stāsta pēc vakariņām atnākušās māsu palīdzes, tas esot patīkams pārsteigums. Un ne jau tikai tāpēc, ka, nakts maiņā strādājot, slimnīcas kafejnīca jau slēgta, bet arī tāpēc, ka ir tik patīkama sajūta, zinot, ka kāds par tevi ir padomājis. “Gribam pateikt lielu paldies par rūpēm. Protams, tas ir ļoti svarīgi. Ir patīkami, ka atbalsta. Ir patīkami dzirdēt labus vārdus, jo sliktā mums tāpat ir apkārt daudz,” saka Ilona Markuna, māsu palīdze.

Ilgi runāties māsu palīdzēm gan nav laika, jo slimnīcā, īpaši jau Covid-19 nodaļā, darba esot daudz. Tomēr laiks silto vakariņu un arī deserta notiesāšanai atradīšoties. “Mūsu visi pacienti jau ir pabaroti, un tagad kāds laiciņš arī mums būs. Es dzirdēju, ka kaut ko runāja, ka būs silts ēdiens, bet tomēr tas ir pārsteigums. Liels paldies, tas ir ļoti patīkami,” stāsta Tatjana Bļinova, māsu palīdze.

Par siltām vakariņām Covid-19 “frontē karojošajiem” mediķiem parūpējušies Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācijā esošie uzņēmēji un privātpersonas. Līdz šim Jelgavā uzņēmēji finansēja salūtu Latvijas dzimšanas dienā, bet līdz ar Covid-19 pandēmiju nolēmuši ziedot labdarībai. “Pagājušajā gadā mēs atbalstījām bērnus invalīdus un virtuves trūkumcietējiem caur baznīcām, bet šogad izlēmām pateikt lielu paldies mediķiem. Gan morāli atbalstīt, gan materiāli,” saka Imants Kanaška, Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociācijas vadītājs.

Labdarības akcijā “Mūsu mediķi - mūsu dzīvība” saziedoti jau 6000 eiro, kas ļaus siltas vakariņas slimnīcas darbiniekiem nodrošināt trīs nedēļas. Asociācija cer, ka parūpēties par mediķiem varēšot arī ilgāk - vismaz līdz brīdim, kamēr Covid-19 vilnis noplaks.