Jubilejas sezonā Valmieras futbola kluba mērķis – zelts

Trešā vieta Latvijas futbola Virslīgas turnīrā – pagājušajā sezonā pārsteidz Valmieras futbola klubs. Šogad ar vienu no jaunajiem, talantīgākajiem Latvijas futbolistiem Raimondu Krolli Valmieras futbola klubam ir tikai viens mērķis – zelts.

Pirmos vārtus sezonā guva 19 gadus vecais Valmieras komandas kapteinis Raimonds Krollis. Sezonas pirmajā spēlē “Valmiera” FC ar 3:2 pārspēja aizvadītās sezonas vicečempionus RFS. Pirmajā spēlē Kroļļa kontā divi vārti.

“Valmiera” FC uzbrucējs Raimonds Krollis pauž: “Visas komandas nopelns, sākām arvien vairāk uzbrukt. Arī tajā momentā divi uzbrucēji aizvilka uz tuvo štangu aizsargus.”

Paralēli futbolista gaitām Krollis augstskolā mācās biznesa psiholoģiju. Pagājušajā sezonā ar 11 gūtiem vārtiem uzbrucējs bija labākais vārtu guvējs Virslīgā starp Latvijas futbolistiem.

“Bija no ārzemēm arī kaut kas, nesagāja. Īres mani neinteresēja, no citiem Latvijas klubiem arī bija. Valmiera bija labākais variants,” saka “Valmiera” FC uzbrucējs.

Krollis, pateicoties sasniegumiem, šobrīd ir jaunā sporta zvaigzne. Lēmumu - būt par valmierieti - viņš pamato šādi: “Komandā atmosfēra ļoti laba, jo esam no dažādām pasaules malām. Tas savieno, ka nav visi pa grupām, bet esam vienoti. Ar Tamazu viss kārtībā, laba komunikācija, patīk citreiz paslinkot, bet viņš to nepieļauj.”

Tikmēr pats futbola klubs turpina kaldināt ambiciozus mērķus. Nesen futbolisti pirmssezonas sagatavošanās ciklu aizvadīja Turcijā, bet komandas izturības veicināšanai pieaicināts BMX treneris Ivo Lakučs, kurš tagad pilnvērtīgi strādā treneru kolektīvā.

“Valmiera” FC treneris Ģirts Kalniņš saka: “Kas nav mazsvarīgi, arī galvenais treneris ir pieņēmis, jo līdz šim nav bijusi uzticība pret citiem. Arī psiholoģiskās lietas, zinot viņa sasniegumus, ir vēl viens komunikācijas biedrs treneru štābā.”

Pirms trim dienām futbola klubs pagarināja līgumu ar karstasinīgo gruzīnu speciālistu Tamazu Pertiju, kura vadībā komanda pagājušajā sezonā sasniedza augstāko vietu turnīrā, izcīnot bronzas godalgas.

“Ja komandas vadība nebūtu apmierināta ar manu trenēšanu, tad neparakstītu ilglaicīgu līgumu. Trīs gadi ir solīds garums, kopā sanāks pieci, jo divus gadus šeit jau strādāju. Valmiera man ir pozitīva pilsēta, esmu priecīgs, ka kluba vadība man piedāvāja tādu līgumu. Mūsu plānā tieši ir pieci gadi, lai komandu paceltu augstāk, tālāk tad jau skatīsies,” skaidro Tamazs Pertija.

Arī viens no 18 viesspēlētājiem izveidojis labu komunikāciju ar treneri Pertiju.

Ukraiņu futbolists Ivans Želizko atzīst: “Ar treneri ir laba komunikācija kopš pirmās dienas. Ar komandu devos treniņnometnē Turcijā, un kopš pirmās dienas kopā ar čaļiem viss ir ideāli: komunikācija, treniņi un viss no tā izrietošais.”

Jūnija beigās plānojas noslēgties Jāņa Daliņa stadiona būvniecība, kur komanda šajā sezonā cer atgriezieties uz īstā zāliena, nevis mājas spēles aizvadīt tikai uz mākslīgā seguma. Nākamā spēle Valmieras futbolistiem paredzēta piektdien, kad savā laukumā uzņems "Noah Jūrmala" vienību, kurai cita starpā Latvijas Futbola federācija anulējusi turnīra licenci. Ja klubs nespēs labot iekšējās kļūdas, valmierieši tiksies ar Daugavpils futbolistiem.


Foto: Sanita Ieva Sparāne