Jurists par Ogres slimnīcas direktora pausto informāciju: Jāvērtē viņa atbildība

“Tas ir ļoti bīstami un bezatbildīgi mūsu apstākļos biedēt sabiedrību, ja nav faktu. Un, protams, šajā gadījumā būtu jāveic analīze, lai noskaidrotu. Ja atklāsies, ka pamata šim apgalvojumam nebija, šis gadījums ir jāizvērtē, un, pirmkārt, es domāju, tas būtu jādara slimnīcas vadībai un Veselības ministrijai,” tā ReTV Ziņām situāciju par nepareizas informācijas par Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā saka jurists Andrejs Judins (13.Saeimas deputāts, JV).

Viņš uzskata – ir jāvērtē SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētāja Daiņa Sirova atbilstība ieņemamajam amatam. Sākumā tas jādara slimnīcas valdei un tad arī Veselības ministrijai.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) norāda – laboratoriski vīrusa paveids Latvijā apstiprināts nav. Jaunā vīrusa paveidu, kas šobrīd vien atsevišķos gadījumos atklāts Lielbritānijā, Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā, noteikt varot arī Latvijas laboratorijās ar tiem pašiem testiem, kādi pieejami šobrīd.

Tikmēr Ogres slimnīcas vadītājs pieņēmumu par jaunā paveida Covid-19 vīrusa izplatību ReTV Ziņām pamato ar straujo slimības izplatīšanos un slimības gaitu.

Dainis Sirovs, SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs: “Šī saslimšana, šis Covid norit jau smagāk. Viņš ir acīmredzot mainījies un kļuvis savādāks. Jo lietojot visus aizsardzības līdzekļus, ļoti uzmanoties, tātad mēs novērojām to, ka vairāk darbinieki tomēr saslimst un tie, kas saslimuši, tiem saslimšana ir krietni smagāka, nekā tas bija pavasarī.”

Te jāpiebilst, ka slimnīcas direktors šo informāciju medijiem pauž, nepamatojoties uz laboratoriskiem izmeklējumu rezultātiem. Tikmēr SPKC norāda, kāds ir jaunais paveids vīrusam.

Ilze Arāja, SPKC pārstāve: “Apvienotajā karalistē noteiktais jaunais variants neatšķiras arī pēc slimības gaitas vai slimības smaguma. Šeit vienīgais var minēt, ka jaunais variants ir ar lielāku lipīguma formu.”

Tikmēr šorīt arī Ogres slimnīcā saņemtas pirmās 60 vakcīnas pret Covid-19 un jau sākta slimnīcas darbinieku vakcinēšana. Vēlmi vakcinēties izteikuši vairāk nekā 100 slimnīcas darbinieku no kopumā 360 strādājošajiem.


Foto: LETA