Jūrmalas dome palielina sev atalgojumu

Neraugoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, kā arī uz to, ka dažas pašvaldības atalgojumu sev iesaldējušas vai pat samazinājušas, Jūrmalas dome šodien lēma par atalgojuma palielināšanu, izmantojot maksimālo noteikto koeficientu.

Jūrmalas dome  šodien apstiprinājusi konsolidēto budžetu 2023. gadam, kurā ieņēmumi plānoti par 1,4% mazāki nekā 2022. gadā, tomēr tas nebija šķērslis, lai lemtu par atalgojuma paaugstināšanu sev. Jaunā domes priekšsēdētāja Rita Sproģe no Zaļo un zemnieku savienības, kura  no nākamā gada algā saņems 5915 eiro, kas ir par 54% vairāk nekā šogad, intervijai laiku neatrada. Rakstiskā komentārā Jūrmalas dome skaidro, ka deputātu atalgojums pieņemts atbilstīgi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu darbinieku atlīdzības likumā noteiktajam. “Grozījumi likumā stājās spēkā 2022. gada jūlijā, līdz šim atalgojums pašvaldībā tika regulēts vēl pēc iepriekšējā regulējuma. Turklāt 2020. gada decembrī Jūrmalas domes deputāti atteicās no atalgojuma palielinājumi. Atlīdzības likuma 5. pantā ir noteikti koeficienti, kas jāpiemēro pašvaldības domes deputātu mēnešalgām. Ņemot vērā, ka Jūrmala ir viena no lielākajām pilsētām, izvēlēts koeficients 5,2.”

Ieguvēji no šī lēmuma pieņemšanas būs ne tikai deputāti un domes vadība, bet arī  priekšsēdētājas jaunais padomnieks, kuram šī vieta tika izveidota, zaudējot mēra amatatu un deputāta mandātu pēc notiesājoša sprieduma par viltus komandējumu. Opozīcijas deputāti skaidro, ka jautājums par atalgojuma palielināšanu dienas kārtībā parādījies tikai vakar, tāpēc, visticamāk, tas  saistīts ar  Gati Truksni. “Protams, 100% to nevar apgalvot, bet var lielā mērā piekrist, ka šis jautājums bija saistīts ar to. Šobrīd viņam alga būs pat lielāka, nekā darbojoties mēra krēslā,” saka Jānis Asaris, Jūrmalas domes deputāts.

Izmaiņas atalgojumā plānotas no nākamā gada.



Foto: Paula Čurkste/LETA