Jūrmalas jaunieši rada dziesmu kopā ar Agnesi Rakovsku un reperi Ansi

Jūrmalā aizvadīta dziesmu rakstīšanas meistarklase. Tajā jaunu, bet jau pieredzējušu mūziķu vadībā vairāki desmit jaunieši apguva tekstu rakstīšanas un mūzikas radīšanas pamatus. Vienlaikus mūziķu mērķis bijis arī apvienot dažādu tautību jauniešus no dažādiem sociālajiem slāņiem.

Jauniešu aizraušanās ar mūziku bieži vien neaprobežojas tikai ar mūzikas klausīšanos, bet arī tās radīšanu. Šoreiz vairākiem desmitiem Jūrmalas jauniešu bija iespēja radīt savu dziesmu kopā ar jauniem, bet jau pieredzējušiem mūziķiem.

Dziesmu rakstīšanas meistarklases mūziķe Agnese Rakovska kopā ar reperi Ansi organizē jau ne pirmo reizi. Kā pati smej, tādējādi audzinot sev konkurenci. Tomēr tas zināmā mērā esot arī sociālais darbs. “Īstenībā mūzika nav tikai produkts vai veids, kā izklaidēties, kaut ko patērēt. Tā ir arī metode. Šajā gadījumā mums ir svarīgi risināt arī dažādos burbuļa jautājumus. Mēs dzīvojam līdzās dažādās kopienās. Šajās nometnēs redzam, kā cilvēki, kuri satiekas pirmo reizi un runā dažādās valodās, mācās strādāt kopā. Caur šo procesu arī reāli kaut ko izveido,” saka Agnese Rakovska mūziķe, meistarklases vadītāja.

Katrai dziesmai ir vajadzīgi gan vārdi, gan mūzika. Kā ReTV stāsta Agnese, viņai tie rodoties vienlaikus, tomēr jauniešiem tiekot mācīts vārdus un mūziku radīt atsevišķi. “Metodes ir dažādas, iedvesma pie mums nāk dažādos veidos. Man parasti tas ir kopā teksts ar melodiju. Kā tāda skaista savienība, bet izlocīt vārdus jaunos veidos ir izaicinājums.”

Kamēr Agneses vadītajā grupā tiek apcerēti liriskāki teksti, repera Anša grupas jaunieši pievērsušies nopietnākām problēmām – alkohola atkarībai. “Britu padome Latvijā” programmas vadītāja Maija Kurte: “Es domāju, ka šajā un arī citos vecumos šī tēma ir ļoti aktuāla. No sešām grupām, kas šodien strādā, varētu būt viena tēma, bet es esmu pilnīgi pārliecināta, ka tikpat jūtīgas un izaicinošas tēmas tiek apsaktītas arī citās grupās, ar citiem jauniešiem.”

Pagaidām līdz dziesmas izdošanai vēl esot tālu, bet meistarklases mērķis esot izveidot mūzikas skici. “Man šķiet, ka mēs netiksim līdz demo. Mēs tiksim līdz tādiem demo pretendentiem. Mums šeit ir noticis arī iepriekš pasākums, kādas dziesmas bija līdz minūtei, kad aptuveni saprotam, ka tā tas aptuveni varētu izklausīties. Tāds varētu būt pants, tāds piedziedājums. Mēs to visu pieglabājam. Ja kāds pie tā vēlāk vēlas strādāt tālāk, to visu var darīt,” saka reperis Ansis, meistarklases vadītājs.

Dziesmu rakstīšans meistarklase Kauguros notika jau trešo reizi, kas visticamāk tikšot arī turpināta.