Jūrmalas teātris tagad pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Ar piecām pirmizrādēm atjaunotā ēkā jauno sezonu uzsācis Jūrmalas teātris. Lielākais ieguvums pēc pusotru gadu ilgušās rekonstrukcijas esot iespēja teātri apmeklēt arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vēl viena skatītāju zāle. Tagad teātris varēšot uzņemt aptuveni 160 skatītājus. Bažām par to, ka krīzes laikā cilvēki nenāks uz teātri, pagaidām neesot pamata.

Pirms 44 gadiem dibinātais Jūrmalas teātris, 30 no tiem atrodas ēkā Bulduros. Pēdējie trīs gadi gan pagājuši kovidpandēmijas un teātra ēkas rekonstrukcijas zīmē, tomēr darbs pie izrādēm neesot pārtraukts. “Teātris mēģināja Jūrmalas kultūras centrā. Es pats biju Mellužos – Dārza ielā pagrabiņa pagaidu studijā, kur sarakstījām visas lugas sarakstījām. Kā es smejos, bijām trimdā,” stāsta Ģirts Alsters, Jūrmalas teātra aktieris un uzvedumu daļas vadītājs.

Tagad Ģirts lepojas ar jaunu ierakstu studiju, bez kuras patiesībā īstam teātrim neiztikt. Izrādes būs pieejamas arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kas līdz šim nebija iespējams, bet lielākais ieguvums esot vēl viena skatītāju zāle ar vairāk nekā 50 vietām. “Ļoti gribējām mazo zāli. Sākotnēji tas bija domāts mazajiem – leļļu teātrim. Tagad jau nav noslēpums, ka uz teātri nāk ļoti mazi skatītāji. Bija doma par savstarpējo saikni ar mazo skatītāju un aktieri. Lai viņi var teju sataustīt visas lietas,” saka Gunta Milenberga, Jūrmalas teātra vadītāja.

Šeit darbojas gan jauniešu studija, gan teātris, gan leļļu teātris. Par to, cik izrāžu teātra pastāvēšanas vēsturē uzvests, īsti pastāstīt varot vien tērpu noliktava, bet arī rekonstrukcijas laikā aktieri kārtīgi strādājuši, tāpēc vēl šoziem skatītājus sagaidīs piecas pirmizrādes. Bažām par to, vai abas zāles tiks aizpildītas, vismaz šoziem neesot pamata. “Šobrīd ielūgumi ir bez maksas. Tas tā būs līdz maija beigām, līdz pavasara sezonas noslēgumam. Noskaņa ir tāda, ka arī tad, kad atgriezīsies biļešu cenas, skatītāji ir gatavi nākt un skatīties. Skaidrs, ka biļešu politika nebūs salīdzināma ne ar Dailes, ne Nacionālo teātri, bet mūsu repertuārs un izrāžu veidi, īpaši bērnu izrādes, ir bijis iemesls, ka arī iepriekš un arī šobrīd brauc cilvēki no Pierīgas, Rīgas, Jelgavas un Tukuma,” norāda Mārtiņš Kagainis, Jūrmalas teātra projektu vadītājs un Jūrmalas teātra aktieris.

Pēc rekonstrukcijas, kurā ieguldīts nedaudz vairāk kā viens miljons eiro, Jūrmalas teātris darbu atsāka 13. janvārī. Turpmāk izrādes notikšot katru nedēļas nogali.