Jūrmalnieki neapmierināti ar mobilo sētnieku brigāžu darbu

Trīs uzņēmumu rokās Jūrmalā nodota ielu un ietvju uzkopšana. ''Jūrmalas namsaimnieka'' pārziņā nodoti dzīvojamie masīvi. Pamanīt atšķirību nav grūti. Pie centrālajām ielām ietves notīrītas līdz segumam, bet, lai nokļūtu mājās, gājējiem nākas pārvietoties pa celiņiem, kur vienīgā tīrīšana, visticamāk, bijusi tikai pašu gājēju pārvietošanās.

Dubultos, Ievu ielas 9 mājas iemītnieki jau neskaitāmas reizes esot sūdzējušies gan namsaimniekam, gan pašvaldības policijai par to, ka iedzīvotājiem jābrien pa netīrītiem, slideniem celiņiem.

Jūrmalniece Gunta Rubene pauž, ka pēc plāna un pēc Jūrmalas domes noteikumiem, ir jātīra visas ietves un arī iekšpagalma celiņi. Viņa piemin, ka sniegam jābūt notīrītam līdz astoņiem rītā, kas nav bijis izdarīts.

Trotuārs pie pašas mājas gan vakar vakarā notīrīts, bet visi pārējie nezinātājam ir pat grūti atrodami. Problēmas esot sākušās pagājušajā gadā, kad izveidotas sētnieku mobilās brigādes. Iedzīvotāji gan īsti nesaprot, kāpēc jāmaksā ap 400 eiro no mājas par uzkopšanu, ja tas netiek darīts.

Vladimirs Hodonovičs, Ievu ielas 9 mājas vecākais, stāsta, ka ielas notīrīt brauc tikai tad, kad piezvana, bet tā – neko netīra.

Tā jau nav, ka mobilo brigāžu sētnieki nestrādātu. Šorīt vienu brigādi varēja satikt netālu esošajā Ceriņu ielā, kur divi cilvēki centīgi lauž nost piesalušo ledu.

Sētnieks Zigis stāsta, ka ar lāpstu rokās aizejot visa diena. Viņi esot tikai divi cilvēki, tādēļ katru dienu būt objektā nesanāk, jo kopā to ir deviņi.

Uzņēmuma ''Jūrmalas namsaimnieks'' valdes loceklis telefonintervijā skaidro, ka mobilās sētnieku brigāžu uzturēšana izmaksājot dārgāk, jo tās pārvietojas ar uzņēmuma autobusu, bet ieviestas, jo darbs tiekot paveikts ātrāk.

Pašvaldības policijas dežūrdaļas priekšnieks stāsta, ka sūdzības par ietvēm ir bijušas, bet prioritāte tagad esot Covid-19 ierobežojumu izpildes kontrole. Jāpiebilst, ka joprojām Jūrmalā ir arī mājas, kurām ir savs sētnieks, un to teritorijas izskatās krietni vien sakoptākās.