Kā 200 eiro pabalstu saņems sociālās aprūpes centru iemītnieki?

Vienreizējo 200 eiro pabalstu cilvēki, kuri dzīvo sociālās aprūpes centros, tur arī saņems – paredz šobrīd sagatavotais likumprojekts. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra līdzekļus pārskaitīs personas norādītajā bankas kontā vai bez maksas piegādās dzīves vietā - tā ReTV Ziņām norāda Labklājības ministrijas pārstāvis Aldis Dūdiņš.

Viņš arī uzsver, ka likumprojektā noteikts, ka sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēm nav tiesības šo vienreizējo pabalstu ieturēt, lai segtu apmaksu par iestādes sniegtajiem pakalpojumiem.

“Tā būs vienreizēja nauda cilvēkam, nevis aprūpes centru problēmu risināšanai. Saprotam, ka arī viņiem ir šajā Covid-19 laikā grūti, bet lēmums, ka tas ir tikai cilvēkiem un nedrīkst vērst nekādu piedziņu vai ieturējumus,” saka Labklājības ministrijas pārstāvis.

Tikmēr Cēsu pilsētas pansionāta vadītāja Inga Gunta Pagele ReTV Ziņām atzīst, ka pašvaldības iestādē tomēr nav īsti skaidrs, kā praktiski notiks šī vienreizējā pabalsta izmaksa. Pagele stāsta, ka, viņasprāt, pareizāk gan būtu daļu no šīs summas ieturēt, lai segtu maksu par uzturēšanos iestādē.

Šobrīd Cēsu pilsētas pansionātā dzīvojošo pensijas nonāk vienotā iestādes kontā, un ik mēnesi katram iemītniekam pašu vajadzībām tiek atvēlēti 15% no klienta pensijas. Ir iemītnieki, kuriem norēķinu konts bankā ir, citiem tāds joprojām nav. Taču iestādes vadītāja uzsver, ja klienti vēlēsies, viņi šos 200 eiro saņems.

Inga Gunta Paegle: “Tā ir cilvēka vēlme, nauda domāta viņam. Varam arī izmaksāt, tikai, kur tad viņi tērēs? Tā ir katra griba, visi rīcībspējīgi cilvēki - kā grib lemt, tā notiek.”

Gala lēmums par 200 eiro vienreizēja pabalsta piešķiršanu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti gan vēl jāpieņem Saeimai.


Foto: pixabay.com