Kā ierobežojumu laikā klājas pansionātā?

Logus rotā sniegpārsliņas, ēku un kokus izgaismo spuldzītes – Skrundas novadā esošajā aprūpes namā “Valtaiķi” gatavojas Ziemassvētkiem. Pie iemītniekiem ciemos nevar atbraukt gaidītie visi, taču kompensēt to cenšas darbinieki – ar dziedāšanu vai strādājot individuāli.

Gunita Bivbāne, aprūpes nama “Valtaiķi” direktore, stāsta, ka šobrīd ir arī kā psihologi, tas ir, vecāka gada gājuma ļaudis ar viņiem runājas, izstāstot savu dzīves stāstu.

Kā klājas pašiem iemītniekiem? Tiek pausts, ka nav īsti nekā, ko darīt, kā tikai skatīties televizoru, adīt, klausīties radio.

Aprūpes nama direktore atzīst, ka aprūpes namā “Valtaiķi” mīt ļoti čaklas adītājas. Bieži nākas domāt, kā iemītniekiem sarūpēt dziju, ja paši nevar nopirkt. Eņģeļiem no Eņģeļu pasta jau ir pačukstēts, ka to vajadzētu ielikt paciņās.

Šo laiku grūtāk ir pārvarēt tiem, kuri veselības dēļ nevar apmeklēt nodarbības. Protams, tuvinieki var piezvanīt un sūtīt paciņas, tomēr klātienē tikties ir liegts. Parkā, kas atrodas pie aprūpes nama, iemītnieki drīkst pastaigāties, bet ne satikties ar tuviniekiem – nevar garantēt, ka tiks ievērota Covid-19 distancēšanās.

Zem eglītes šobrīd krājas ne tikai no Eņģeļu pasta iesūtītas dāvanas, bet arī no citiem labdariem. Iemītnieki jau zina, ka Ziemassvētku dzejolīši atmiņā ir jāatsvaidzina.

Foto: pexels.com