Kā interneta veikala sūtījums nonāk līdz pasūtītājam?

DPD terminālī no ārpuses nekas neliecina par to, ka iekšā agrajā rītā ir skudru pūznim līdzīga rosība. No pirmā skata - haoss. Tas apbrīnojamā kārtā ir organizēts.  

DPD terminālī strādā 24 stundas diennaktī. Katru dienu ir jauni piegādes rekordi. Šis gads ir stresa pārbaudījums visiem piegādātājiem - atzīst DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants. Viņš pauž, ka sūtījumu apjoms ir pieaudzis vairākkārtīgi – līdz pat 70%.

Rīgas termināls ir Latvijas sūtījumu sirds. Tālāk pakas tiek nogādātas uz citiem reģioniem. Sūtījumu rekords vienā dienā uzstādīts nedēļas sākumā, kad Rēzeknē kurjers piegādāja 200 pakas. Kurjeri, zinot maršrutu, pakas saliek tā, lai būtu ērti tās atrast un zinātu, kur tās vienlaicīgi jāved.

Lielākais izaicinājums būs Ziemassvētku nedēļas sākums. Ja ir vēlme nosūtīt līdz svētkiem – pienācis pēdējais brīdis. Jānis Grants, DPD Latvija valdes priekšsēdētājs, pauž, ka katram kurjeram ir zināms limits, cik pakas dienā viņš fiziski spēj piegādāt.

Siguldieši ir vieni no aktīvākajiem preču pasūtītājiem internetā. Jevgēnijs uz Siguldu sūtījumus piegādā jau piecus gadus. Viņš stāsta, ka terminālī iebrauc no rīta, taču atpakaļ dodas tikai vakarā. Jāpiebilst, kurjera pieredzē ir bijuši gadījumi, kad paciņa neuzmanības dēļ paliek terminālī.

Iedzīvotāji sūtīšanas pakalpojumus izmanto arvien vairāk - Latvijas robežās ierasti svētkiem sūtījumu ir daudz, katru dienu cilvēki sūta pakas arī uz ārvalstīm.

Ja salīdzina sūtījumu apjomu šogad ar citiem gadiem, tad to labi raksturo Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns. Viņš uzsver, ka ir pārsniegts visu kravu lidmašīnu rekords, kas šogad ielidojuši Rīgas lidostā.

Lai sev tuvajiem cilvēkiem nosūtītu apsveikumu Latvijā līdz Ziemassvētkiem - vēl ir laiks. Vēstuli vai paku var sūtīt līdz 20.decembrim.