Kā norit skaistumkopšana mazpilsētās?

Darbs skaistumkopšanas salonā parasti sākas deviņos no rīta, bet šajā nedēļā meistari ieradās krietni agrāk, jo ir noilgojušies pēc darba.

Skaistumkopšanas salona “Bellissimo” īpašniece Linda Loča stāsta: “Sajūtas, protams, ir patīkamas. Par to jāsaka liels paldies skaistumkopšanas asociācijai. Nu, cerēsim, ka viss ies uz labo pusi, ka nebūs tāda lieta, ka mums atkal būs jāpārtrauc darbība, ka mēs varēsim turpināt, jo cilvēkiem šie te skaistumkopšanas pakalpojumi ir ļoti nepieciešami, tāpēc es ceru, ka sanāks ļoti labi.”

Tiesa, rūgtuma piegaršu šim priekam sagādā liegums strādāt salona kosmetoloģei Elīnai.

“Es tomēr uzskatu, ka viņai vajadzētu strādāt. Tā kā šo te, kas notiek saistībā ar kosmetologiem, es īsti neatzīstu,” saka Linda Loča.

Ārstniecības persona, kosmētiķe Elīna Zommere pauž: “Es jūtos noteikti nedaudz apdalīta, jā. Tas ir netaisnīgi pret mums kosmētiķiem, kosmetologiem, ka mēs nedrīkstam šobrīd strādāt, jo man ir arī ārstniecības diploms, esmu pabeigusi medicīnas skolu māsas kvalifikācijā un vēl Cidesko skolu kā kosmētiķis, un tas ir ļoti netaisnīgi, jā, bet es priecājos par savām kolēģēm, ka viņas var atsākt strādāt.”

Darbs jāatsāk, izpildot virkni papildus drošības prasības, taču salona īpašniece vērtē - labāk strādāt ar tiem, nekā pārtikt no dīkstāves pabalstiem

Linda Loča skaidro, ka, ņemot vērā to, ka nevarēja strādāt, lai atsāktu darbu, ir jāiegulda. “Viens no jaunajiem ierobežojumiem ir tas, ka ir jābūt atdalošajai barjerai starp klientu un meistaru, barjeras izmērs ir metrs x 80 cm. Tātad, ņemot vērā, ka ir divi darbinieki, ir jābūt atdalošajai sienai. Protams, ir jāveic klientu attālinātā ķermeņa temperatūras mērīšana.”

Jautājot par policiju, Linda Loča saka, ka viņa zina, ka tas tiek darīts, taču “Bellissimo” nav apmeklējuši. Un, kā policiju piemin, tā policija ir klāt. 

Galvenokārt tiek pārbaudīta skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēja paškontroles lapa, kurā minēts, vai salons ievēro visus drošības pasākumus.

Limbažu novada pašvaldības policijas vecākā inspektore Līga Vaisūne saka: “Šajā salonā jau viss skaisti bija sagatavots, cilvēki bija lasījuši, cītīgi studējuši, noteikti sestdien, svētdien visu to likuši, ko vajag.”

Pašvaldības policijas vecākā inspektore piebilst - gluži katru dienu policija šādās pārbaudēs nebrauks. “Šodien pirmo reizi tikko atnācu, tā taisījos iet pa šo ielu un paskatīt kādu. Valsts policija jau ir kaut ko padarījusi, tad es domāju - kaut ko paskatīšu pa šo rajonu.”

Kā atklāj salona īpašniece - drošības pasākumus atbildīgi ievēro ne vien darbinieki, bet arī klienti, līdz ar to ir cerība, ka skaistumkopšanas nozare atgriezīsies ierastajā ritmā. 


Foto: Pexels.com