Kā rīkoties vētras laikā?

Tuvojoties vētrai, iedzīvotāji aicināti maksimāli sagatavoties tās potenciālajiem postījumiem - iespējami elektroapgādes traucējumi, koku gāšanās, kā arī ūdens līmeņa celšanās Rīgā un citviet Vidzemes piekrastē.

Akciju sabiedrībai “Sadales tīkls” šī diena pagājusi, gatavoties iespējamiem elektroenerģijas bojājumiem un ir izdots rīkojums par paaugstinātu operatīvo gatavību. Iedzīvotāji un arī uzņēmumi aicināti saglabāt mieru un sagatavoties iespējamiem elektropadeves traucējumiem.

Raimonds Skrebs, "Sadales tīkls" tehniskais direktors: “Ir gatavībā 248 brigādes pa visu Latviju un tas ir ap 600 darbiniekiem, kas šo vētru gaidīs. Sākuma brīdī, ja arī pazūd elektroenerģija, nesākam visi haotiski zvanīties, mēģinot pieteikt savu bojājumu, jo mēs, kad atslēdzas vidējā sprieguma līnija, mēs to redzam, mēs to apzināmies, mēs viņus lokalizējam un strādājam ar šiem bojājumiem, un attiecīgi par šīm darbībām iespēju robežās tiek sūtītas īsziņas.”

Noteikti jāreaģē situācijā, kur ir kāda bīstamība - elektrolīnijai nolauzts balsts vai pārtrūkuši vadi, tad obligāti jāziņo "Sadales tīkla" bojājumu tālrunim 8404 vai izņēmuma gadījumā 112. 

Skrebs norāda - lai saglabātu ilgāku mūžu sava mājokļa elektroierīcēm, jau laikus tām, bez kurām var iztikt, atslēgt elektrības pavedi. Tāpat iedzīvotāji aicināti uzlādēt mobilās ierīces, kā arī vētras laikā neuzturēties ārpus telpām un nenovietot automašīnas zem kokiem.

Naktī uz ceturtdienu, sākot no Kurzmes piekrastes, strauji pieaugs Ziemeļu vēja ātrums, sasniedzot 18 m/s. Dienas laikā vējš brāzmās sasniegs ātrumu 20-28 m/s, daudzviet Latvijā gaidāms lietus.