Kad notiks kāds negadījums, ne jau nauda tevi izvilks no grāvja

Šobrīd jau vairāk nekā tūkstoš automašīnu aizceļojušas uz Ukrainu, taču labie darbi paliek arī Latvijā. Tā Talsu uzņēmējs nolēma paša ģimenei vairs nevajadzīgo automašīnu uzdāvināt, pēc labdarības jomas darbinieku ieteikumiem neticamā dāvana nonāca pie Tiņģeres muižas vadītājas.

Vēl pirms vairākām nedēļām Tiņģeres muižas vadītāja Baiba Kalna baudīja bezrūpīgas ziemas izklaides. Šobrīd, gatavojoties pils ballei, Baiba izjuta, cik apgrūtinoši ir sarūpēt pasākumus, nokļūt gan vairākus kilometrus attālajās mājās un vēl tālākajā novada centrā, ja sava transporta nav un palīdzība jālūdz citiem. Tāpēc piedāvājums dāvanā pieņemt automašīnu muižas vadītājai šķiet neticams vēl šodien.

Baiba tikusi pie 2007.gada izlaiduma automašīnas. Tā ir Talsu uzņēmēja Andra Ķezbera sievas līdzšinējā automašīna, taču pērn saplīsusi. Vietā iegādāta cita, jo ģimenei transports ir ikdienas vajadzība. “Izdomāju, kāpēc nesataisīt un nenoziedot mašīnu. Man tā ir tikai mašīna, bet kādam tas ir kas daudz vairāk. Visā visumā laba mašīnīte, patēriņš labs, ietilpīga,” saka Andris Ķezberis, uzņēmējs.

Sākumā uzņēmējs automašīnu gribējis dāvināt kādai sociāli mazaizsargātai ģimenei, taču sapratis, ka šai mērķgrupai būs grūti mašīnu ikdienā uzturēt. Tā ātri vien varētu tikt pārdota. Uzņēmēja labdarības iecerei atsaucies arī serviss, kas automašīnu salabojis bez maksas. Šobrīd tā atkal ir braukšanas kārtībā. Ķezberis: “Sieva zināja, ka neizmetu lietas miskastē. Es tās atjaunoju, un, jā, ziedoju. Beigās viņa pateica: “Es zinu, ka tu esi labs cilvēks, un man prieks par to.””

Andris Ķezberis darbojas metālapstrādes jomā. Viņaprāt, daudziem ir krietni vairāk līdzekļu, nekā ir viņam, taču šo cilvēku sejās viņš neredzot prieku. “Man tā liekas, ka viņi tikai pieturas pie savas naudas. Bet svarīgi ir izdarīt citam labu. Kad notiks kāds negadījums, ne jau nauda tevi izvilks no grāvja – tevi izvilks cilvēki, kam esi darījis labu.”