Kaimiņos nevaino baltkrievus Lukašenko rīcībā

Polijas premjerministrs svētdien brīdināja – migranti, iespējams, pārvirzīti uz Latvijas un Lietuvas pusi. Lietuva vasarā bija pirmā, kas tolaik vēl uzņēma, nevis tikai atturēja pirmos migrantu pūļus. ReTV kaimiņvalstī centās noskaidrot vietējo iedzīvotāju viedokļus par samilzušo problēmu.

“Nu gaidām, kad viņi aizbrauks. Mans dēls daudz lasa, un viņš saka, ka drīz viņi aizbrauks,” saka Danute.

 “Protams, kamēr Lukašenko valda, tad tās attiecības kā ar teroristiem. Bet kopumā ar Baltkrievu parastajiem iedzīvotājiem nekad nav bijis nekādas spriedzes. Un tagad arī mums nav spriedzes ar Baltkrievu tautu,” pauž Ramūns.

“Baltkrievijā esmu vienreiz bijis, visi ļoti labi cilvēki, bet vara ir vara. To, kādu cirku viņi tur taisa, es neatbalstu. Ja atbrauci uz svešu valsti, tad cieni to,” uzskata Aļģis.

“Mēs jau neesam tā vieta, kur viņi cerēja nokļūt. Bet tagad mums būs jāmeklē veidi, kā viņiem palīdzēt. Tā, manuprāt, ir būtiska problēma,” uzsver Lukrecija.

“Robeža starp austrumiem un rietumiem vienmēr bijusi svarīga. Tā kā situācija mainās, mums nav ne jausmas, kā tā attīstīsies. Kad Baltkrievijā sākās protesti pret Lukašenko, apzinājāmies, cik viņi ir tuvu. Bažas rada arī humanitārā krīze. Lai kā man arī tas nepatiktu, mēs Eiropā uz cilvēkiem, kas dzīvo tālāk, raugāmies kā uz citādākiem,” atzīst Karolis.


Foto: Wojtek Radwanski/AFP/SCANPIX