Kalnu slēpošanas trases turpina darbu

Vēl vismaz divas nedēļas sezonu plāno turpināt kalnu slēpošanas trases. Sniega pietiek, bet slēpotāju skaits gan ievērojami sarucis. Tas skaidrojams ar pavasarīgajiem laikapstākļiem, lai gan Gaiziņā pašreiz strādā pat sniega pūtēji.

Atpūtas kompleksa “Gaiziņš” apsaimniekotājs Juris Stradiņš atzīst: “Ziemas sākumā mēs esam saražojuši daudz sniega, bet divu nedēļu garais atkusnis iecirta zobus mūsu sniegam. Tas to pakausēja, bet nenokausēja. Šobrīd temperatūra mums atļauj atkal ieslēgt savas sniega ražošanas mašīnas, un mēs papildinām kalnu ar vēl svaigu sniedziņu. Viss tiks safrēzēts, nofrēzēts. Pamatā trases kvalitāte pilnībā būs līdzvērtīga tā kā ziemas sākumā.”

“Gaiziņš ir šogad mūsu Monblāns, tā teikt. Bet šogad slēpot bija pat labāk nekā iepriekšējos gadus. Pirmkārt, bija mazāk cilvēku uz kalna, tur bija drošāk, mazāk rindās bija jāstāv, jo tad parasti šitādās saulainās dienās pilns kalns un stāvi vairāk rindā nekā tu slēpo. Tagad tādā ziņā, no tāda slēpotāja viedokļa, manuprāt, šis ir pat labāk. Es nezinu, kā ir no kalna īpašnieka viedokļa, tā teikt, viņiem varbūt naudas ir mazāk no tā,” saka rīdzinieki Alda un Māris.

Kā atzīst uzrunāto trašu pārstāvji, ierobežojumi vērā ņemami samazinājuši slēpotāju skaitu, taču laikapstākļi kāpt uz slēpēm pamudinājuši pat tos, kuri agrāk nav slēpojuši - sezona vērtējama kā izdevusies.

Atpūtas kompleksa “Riekstukalns” vadītājs” Ervīns: “Sliktākā noteikti nav, tas ir vairāk vai mazāk pateicoties laika apstākļiem šai gadījumā. Pandēmija izdarīja vienu, laika apstākļi - otru. Tā kā jāņem tāds vidējais. Šī bija klusākā nedēļa pēdējo nedēļu laikā. Nevarētu teikt, ka tās īpaši skaļas bija arī līdz šim, jo ierobežojumi darīja savu, un mēs pat slēdzām pacēlājus ārā, jo vienkārši cilvēku trūka. Bet, kas attiecās tieši uz pēdējo nedēļu, tad vairāk dēļ laika apstākļiem.”

Arī Žagarkalnā, kur pašreiz sniega trasēs ir pietiekami, taču slēpotāju skaits samazinājies pat četrkārt, sezona vēl turpinās.

Atpūtas kompleksa Žagarkalns direktors Māris Zvīnis: “Sezona sākās laicīgi. Mēs jau decembra vidū sākām strādāt. Tas jau bija kaut kas nebijis. Pēdējos gados neraksturīgi noturējās sals divus mēnešus no vietas, nebija atkušņa, varēja saražot pietiekoši sniegu, lai visas trases atvērtu, līdz ar to jau vien sezona bija izdevusies, ka bāze varēja strādāt pilnus, var teikt, jau trīs mēnešus.”

Jāpiebilst, Gaiziņā slēpošanas sezona varētu ieilgt līdz pat aprīlim.

Provizoriski ieskicējot nākamo sezonu, trases ir gatavas strādāt ievērojot iespējamos ierobežojumus, lai gan nenoliedzami tas rada papildus stresu un izdevumus. 


Foto: Madona.lv