Kamēr nesnieg, Gulbenē slido

Lai gan ziema jau labu laiku visai pamatīgi nostiprinājusi savas pozīcijas, īstas āra slidotavas pagaidām ir atvērtas vien dažās pilsētās un ciematos. Šogad ledus liešanu apgrūtina biežā snigšana. Gulbenieši slidotavas izveidē raduši savu pieeju. 

Lai gan ir darba dienas vidus, Gulbenes stadiona slidotavā valda pamatīga rosība. Skan bērnu un viņu vecāku smiekli. Katrs slidošanas priekus izbauda pēc savām iemaņām. Slidotavas pārvaldnieks Ziedonis Lazdiņš stāsta, ka jau līdz ar pirmo salu sākuši ledus liešanu laukumā. “Kā tikai beidzās sniegs, mēs notīrām un uzreiz lejam. Biju trīs dienas, -10 un -8 grādi, uzlējām ledu. Jābūt laukumā ap četriem centimetriem, pašlaik ir ap diviem, bet mēs laižam virsū, lai slido.”

Ledu slidotavā atjauno pie katras iespējas. Tiklīdz ir sals un nesnieg, slidotava nav atvērta slidotgribētājiem, tā darbinieki izritina ugunsdzēsības šļūtenes, lai no tuvējā hidranta ņemtu ūdeni un lietu jaunu ledus kārtu. Tā kvalitāti novērtē visi slidotavas apmeklētāji. Intars, viens no viņiem, saka: “Super, ka tāda iespēja, vēl slidas bērniem dod, patīkami, iesaku visiem, lai laiž uz slidotavu, mazāk lai telefonā sēž.”

Gulbenes slidotāvā dienas vidū notiek treniņi sporta skolas audzēkņiem, pēcpusdienā šeit trenējas vietējie hokejisti, bet no rīta un arī vakarā slidotava ir atvērta ikvienam slidotgribētājam. Tad šeit valda vislielākā rosība. Sporta skolas vieglatlētikas treneris Voldemārs Mezītis norāda: lai bērni būtu fiziski labi attīstīti, svarīgas ir dažādas fiziskas nodarbošanās. “Problēma parasti, ka gribam ātri basīti vai futenīti, bet pamats visam ir vieglatlētika. Bērnam kāpjot uz slidām, ko viņš attīsta? Koordināciju. Tiem, kam iet grūtāk, tie gar maliņu brauc, visus musīšus attīsta, svaigs gaiss.”

Citviet Latvijā āra slidotavas ir atvērtas Jelgavā, Rūjienā, Limbažos, Mālpilī, Raunā. Vēl vairākās vietās pēc pamatīgā sniegputeņa plānots turpināt ledus liešanu.