Kamparkalna apkārtnē iespēja orientēties

Orientieristi lielas pārmaiņas nav jutuši, lai gan pandēmija dažādas jomas ietekmējusi ir smagi. Pagājušajā gadā notika gandrīz visas plānotās aktivitātes, kā arī ikviens varēja izmēģināt orientēšanos vairākos poligonos Talsu novadā. Kamparkalnā tapis jauns poligons – profesionāliem orientieristiem tas, iespējams, ir vienkāršs treniņš, taču iesācējiem diezgan liels izaicinājums.

Ziemeļkurzemes orientēšanās kluba vadītājs Aigars Vārna stāsta, ka decembrī izveidota līdzīga aktivitāte. Viņš atminas, ka tajā aktivitātē bija piedalījusies, ar telefoniem reģistrējoties, 21 komanda. Konkrētu skaitu nav iespējams nosaukt, jo karti izdrukāt var arī pats.

“Ar 1. janvāri mums bija plānots palaist šo aktivitāti jaunā versijā, ar jauniem kontrolpunktiem,” stāsta orientēšanās kluba vadītājs un turpina, “un 1. janvārī plkst. 12:00 jau bija vairākas komandas, kas bija gatavas doties mežā, lai gan punkti vēl visi nebija vietās un kartes vēl nebija noliktas.”  Viņam ir liels prieks par tiem, kas nav orientieristi un kas to izbauda kā atpūtu.

Lai izietu Kamparkalna orientēšanās poligonu "Janvāra izvēle", nepieciešams lejupielādēt aplikāciju telefonā, kas reģistrē kontrolpunktos esošos QR kodus. Protams, var arī vienkārši lasīt karti un doties mežā, nereģistrējot punktus. Aigars Vārna stāsta, ka aplikācija nav domāta tikai orientieristiem, bet arī cilvēkiem, kas vēlas vienkārši doties pastaigā pa mežu.

Kamparkalnā ir izveidoti 40 kontrolpunkti, kurus, lai izietu, kārtīgam skrējējam tas prasīs vairākas stundas. Orientēšanās kluba vadītājs gan piebilst, ka nav nepieciešams atrast visus punktus – ja kāds šķietot par sarežģītu, par tālu, to var nemeklēt. “Izvēlas, kurus punktus grib, tos apmeklē un piereģistrē.”

Kad aktivitāte ir beigusies, ir izloze starp tiem cilvēkiem, kas apmeklējuši vismaz 10 punktus – iespēja laimēt dāvanu karti. Jāpiebilst, šī konkrētā aktivitāte šobrīd pieejama līdz 7. februārim. Un, ievērojot noteikumus, orientēties var iet individuāli vai vienas mājsaimniecības pārstāvji.

Aigars Vārna, Ziemeļkurzemes orientēšanās kluba vadītājs, pauž: “Vēl mēs neviens nezinām, kad beigsies visas dīkstāves un varēsim brīvi visu darīt, bet kaut vai šādā veidā mēs vienalga kaut kādas aktivitātes rīkosim. ”