Kāpēc saņemsim SMS no Aizsardzības ministrijas

Dažādās krīzes situācijās izšķiroša ir ne tikai dienestu rīcībsspēja, bet arī sabiedrības informēšana par notiekošo. Pirmo reizi Aizsardzības ministrijas (AM) personāls mācību procesā testēs sabiedrības apziņošanas sistēmu, nosūtot cilvēkiem īsziņas. 

“Uzmanību, apziņošanas parbaude! Zini, kā rīkoties krīzes gadījumā, un iepazīsties ar 72 stundu bukletu www.sargs.lv/72h. Aizsardzības ministrija” – šādu ziņu no adresāta “Sargs.lv” 7. un 8. septembrī saņems mobilo operatoru “LMT”, “Bite” un “Tele2” klienti. AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins saka: “Nav pamata nekādām bažām un satraukumam. Šis ir vienkārši apziņošanas process. Veids, kā mēs vēlamies pārbaudīt spēju sasniegt iedzīvotājus. Arī iedzīvotājiem nekas nav jādara – nav jāzvana atpakaļ, nav jāsūta īsziņa atpakaļ, nav jāsatraucas. Vienīgais, ko var izdarīt, ja tas nav izdarīts, droši klikšķināt uz šo saiti, kas aizvedīs uz portālu “Sargs.lv”, un iepazīties ar 72 stundu bukleta saturu.”

Šāds vingrinājums nepieciešams, lai ministrija varētu pārbaudīt savas spējas sazināties ar sabiedrību militārās un hibrīdkrīzēs. Jāpiemin, ka līdz 9. oktobrim mācību “Namejs 2022” laikā gan poligonos, gan ārpus tiem var būt redzamas Nacionālo bruņoto spēku vienības citu aizsardzības uzdevumu trenēšanā. 

 


Foto: Freepik