Karantīnā daudzdzīvokļu mājas pirmais stāvs

Kopš Ogres Mālkalnes prospekta 38 mājas pirmā stāva iedzīvotāji vairs nav karantīnā, pagājusi vien diena. Vēl vakar (gandrīz divu nedēļu garumā) viņiem tika piegādāta maltīte trīs reizes dienā. Pirms Ziemassvētkiem, vienam no četrstāvu mājas iedzīvotājiem konstatējot saslimšanu ar Covid-19, karantīnā nokļuva visi mājas pirmā stāva iedzīvotāji.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale stāsta: “Ņemot vērā, ka šajā mājā ir koplietošanas telpas, kas ir sanitārās telpas, tualete, duša, virtuve, rezultātā visi pirmā stāva mājas iedzīvotāji uzskatāmi par kontaktpersonām.” Lai nodrošinātu pārējo mājas iedzīvotāju drošību, nācās pieņemt lēmumu – izolēt pirmo stāvu.

Tā kā karantīna bija noteikta tikai pirmā stāva iedzīvotājiem, pārējie mājas iedzīvotāji tika informēti par situāciju un ik dienu veikta visas mājas koplietošanas telpu pastiprināta dezinficēšana. Uģis Ulmanis, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks, atzīst, ka starpgadījumu, konfliktsituāciju un nepaklausību neesot bijis.

Šobrīd karantīnas laiks ir beidzies. Vakar pašvaldība saņēmusi 150 Covid-19 testus mājas iedzīvotāju un palīdzības sniegšanā iesaistīto cilvēku testēšanai.

Sarmīte Ozoliņa, Ogres novada sociālā dienesta vadītāja, stāsta, ka atpakaļ saņemti 84 testi, kas nozīmē, ka bez rezultāta ir tikai 18. “Uz kopējo mājas skaitu šis ir ļoti niecīgs skaits, ņemot vērā, ka vairāki iedzīvotāji bija paši veikuši testēšanu un ir ģimenītes, kurās ir ļoti mazi bērniņi. ” Viņa atzīst, ka iedzīvotāji bija atsaucīgi, saprotoši un ieinteresēti.

Visu veikto testu rezultāti būs zināmi rīt. Tā kā karantīnas laikā netika saņemta informācija par jauniem saslimšanas gadījumiem, ēkas pirmais stāvs vairs nav arī izolēts.