Karavīri Cēsīs gatavo svētku paciņas bērniem no Ukrainas

Instruktoru skolā Cēsīs karavīri vairāk nekā 50 kilogramus ledeņu un šokolādes konfekšu sasaiņo gandrīz 60 saldumu paciņās. Tā ir pašas skolas iniciatīva, kam līdzekļi tiek savākti no kolektīva.

Aigars Kalējs, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Cēsu Instruktoru skolas nodrošinājuma daļas virsseržants, pauž, ka kolektīvs sadalīts pa “konfekšu sektoriem” – pēc kārtas dodas pie vairākiem galdiem, kur paciņā ieber citādākas konfektītes.

Saldumu maisiņi ceļos uz Ukrainu. Tie nonāks pie bērniem, kuru vecāki devušies mūžībā militārajā konfliktā, kas norisinājās pirms aptuveni sešiem gadiem. NBS Instruktoru skolas komandieris, majors Vasilijs Gračovs stāsta, ka karavīri teikuši, ka ir priviliģētā situācijā – ir Ziemassvētki. Viņš piebilst, ka bērniem, kuri zaudējuši savus vecākus konflikta zonā, varbūt nav neviena, kas uzdāvina dāvanas.

Virsseržante Aija Gaigala atzīst, ka kādreiz visi ir bijuši bērni un ka visi priecājas, ja uzdāvina konfektes. Aigars Kalējs aizdomājas, kā būtu dzīvot Ukrainā, kā arī uzsver, cik labi ir dzīvot Latvijā.

Instruktoru skolā ReTV Ziņām stāsta, ka jau ilgstoši sadarbojas ar Ukrainu. Tur tiek apmācīti karavīri no Ukrainas, tamdēļ skolas darbiniekiem esot bijis visai skaidrs, kā varētu palīdzēt. Akciju plānots turpināt. Arī nākamgad cer, ka uz Ukrainu nogādās kaudzi ar konfektēm.

Saldumi tālāk mēros vairākus simtus kilometru, lai ap Ziemassvētkiem nonāktu pie bērniem Ukrainā.