Kariņš pieprasa veselības ministres Viņķeles demisiju

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien izteicis neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) un atbilstoši Sadarbības līgumam ir aicinājis partiju apvienību "Attīstībai/Par!" virzīt jaunu veselības ministra amata kandidātu, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Ņemot vērā koalīcijas līgumu, Kariņš šodien informējis koalīcijas partnerus, ka šo ceturtdien, 7.janvārī, viņš parakstīs Viņķeles demisijas pieprasījumu.

Viņķele veselības ministres pienākumus pildīs līdz ceturtdienai, bet līdz jaunā ministra amatā stāšanās šīs nozares ministra pienākumus pildīs aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Kariņš informēja, ka viņš šorīt ticies ar visiem koalīcijas partneriem un atsevišķi ar "Attīstībai/Par!", aicinot šo politisko spēku izvirzīt "jaunu, enerģisku un spējīgu" veselības ministra amata kandidātu, kas "kas izvedīs mūs laukā no šīs situācijas".

Premjers sagaida, ka nākamais veselības ministrs ne tikai sagatavos vakcinācijas pret Covid-19 plānu, bet rīkosies tā, lai valsts varētu atgriezties ikdienas dzīves režīmā.

Premjers uzsvēra, ka "Attīstībai/Par!" ir iespēja izvirzīt kādu politisku vai nepolitisku kandidātu. "Esmu atvērts abiem variantiem," sacīja Kariņš. Viņš pauda pārliecību, ka Latvijā ir gana daudz profesionāļu, kuri kvalificētos veselības ministra amatam un spētu vadīt veselības nozari.

Ministru prezidents norādīja, ka Latvija jau ilgstoši cīnās ar Covid-19 izraisīto pandēmiju un esam šīs cīņas izšķirošā brīdī, tas liek skaidri apzināties, ka vienīgais veids, kā atcelt ierobežojumus, atgriezties normālā dzīvē un atsākt mērķtiecīgu virzību uz attīstību ir iespējami ātra sabiedrības imunizācija.

"Tās pamatā ir jābūt skaidram un sabiedrībai saprotamam vakcīnu pieejamības plānam. Jau kopš otrā pandēmijas viļņa sākuma mēs cīnāmies ar sekām tam, ka tad, kad varējām rīkoties ātri un apsteidzoši, nebija skaidra un saprotama rīcības plāna. Interpretācija un dezinformācija tam ir sekas un mēs visi kā sabiedrība no tā ciešam jau šobrīd. Tā turpināt nevaram," uzsvēra Kariņš.

ReTV Ziņu dienests uzzināja, ko par šo jautājumu saka iedzīvotāji.

Emīls: “Es domāju, ka šobrīd tas nav pamatoti. Tāpēc, ka vajadzētu ļaut strādāt tiem, kas ir sākuši to lietu darīt. Tagad kaut kādas izmaiņas veikt es nedomāju būtu pareizi. Kurš tad ir apmierināts? Neviens nav apmierināts. Nevajag īdēt un darīt visu, ko speciālisti saka.”

Valentīna: “Principā visi ministri, kas strādā veselības nozarē, strādā ļoti slikti. Tāpēc, ka viņi nesaprot problēmu iekšā, viņi sēž tur augšā. Ilzes Viņķeles darbu es vērtēju uz kādu trijnieku vai divnieku.”

Ineta: “Kļūdas jau ir bijušas, bet kuram tagad ir viegli. Grūti salīdzināt, kā būtu pareizi rīkoties, jo tādas pandēmijas nav bijušas.”  

Inga: “Jocīgi, ka vienā veikalā to var pirkt un ņemt, bet otrā veikalā vienā un tajā pašā tīklā nedrīkst, tad iznāk pārpratumi un nevar saprast, ko drīkst un ko nedrīkst. Nav īsti skaidrs, ja nevar rūpniecības preces iegādāties, tad nevar nevienā vietā. Ir lietas, kuras nav līdz galam mums, parastiem cilvēkiem, izprotamas.”

Vineta: “Vispār viss šis ir līdz kaklam. Viņiem kaut kas jāmaina. Kas jāmaina? Visa valdība.” Foto: LETA