Kārtīgs autosportists tikai ar došanos trasē vasarā nevar iztikt

Ziemā ar autosportu viss ir kārtībā. Kārtīgs autosportists tikai ar došanos trasē vasarā nevar iztikt. Viņam vajag arī ziemā. Un tie, kam to vajag, devās uz Biķerniekiem, kur norisinājās Ziemas kausa otrais posms. 

“Mēs atrodamies Rīgā, Biķerniekos, Ziemas kausa otrajā posmā. Pirms divām nedēļām atklājām sezonu. Toreiz šeit bija mazāk sniega. Šodien ir foršs, viss balts, ir kupenas. Zems sniega apakšā slēpjas ledus, un tas to braukšanu padara ļoti interesantu,” saka sacensību organizators Eduards Kalve.

Sacensības tika sadalītas divās daļās, proti, no rīta brauca vientilta automašīnas, pēcpusdienā – pilnpiedziņas. “Lai vieni var no rīta ilgāk pagulēt, otriem atkal vakari brīvi. Lai tā nīkšana ir mazāka. Man šķiet, ka tas ir baigi forši. Man ir liels prieks, ka mums ir labi aizgājušas jaunās klases:  juniori un kids, kur ir daudz dalībnieku. Kids klasē mazie puikas līdz 12 gadiem. Junioros no 12 līdz 18, arī tur ir daudz jauniešu. Iepriekšējā sezonā tas nebija novērojams. Man patīk, ka te ir laba vieta un iespēja, kur varam satikties, visi kopā izbraukt kopā un labi pavadīt laiku.”

Ziemas kausam šī ir sestā sezona. Visus gadus sacensības ir notikušas tikai Biķernieku trasē. Tas ir tāpēc, ka, zinot kādas ziemas ir Latvijā, tad sacensības vienmēr var notikt, neatkarīgi no tā – sniegs vai atkusnis. “Sacensības plānojam jau rudenī. Augustā, septembrī jau liekam kalendāru kopā, plānojam, kā varētu būt. Protams, laika ziņas mēs nezinām, kādas būs.”

Eduards Kalve stāsta: “Pie mums var piedalīties ar automašīnām, kas brauc ikdienā pa ielu, ir cilvēki, kam vienkārši ir automašīna nedēļas nogalēm. Tai varbūt nav tehniskās apskates, bet atbilst apskates prasībām, un tehniskie komisāri pārbauda automašīnas no rīta. Var piedalīties automašīnas, piemēram, kas brauc kādā citā autosporta disciplīnā: rallija, rallijsprinta, folkreisa vai autokrosa.”

Kopumā ziemas kauss norisinās trijās vietās: Rīgā, Vidzemē un Kurzemē. Katrā norises vietā ir četri posmi, Rīgā ir aizvadīti divi, bet pārējās vietās - pa vienam.