Kas ir pērtiķu baku vīruss un cik tas ir bīstams?

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) attālinātā preses konferencē informēja par epidemioloģisko situāciju pasaulē saistībā ar pērtiķu baku vīrusa izplatīšanos. Tajā piedalījās SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.

Perevoščikovs uzsvēra, ka šobrīd ne Latvijā, ne kaimiņvalstīs nav konstatēts neviens šīs slimības gadījums. Viņš norādīja - šobrīd pasaulē laboratoriski apstiprināti ir 99 gadījumi. Pārsvarā tie bijuši gados jauni vīrieši, kuriem bijis seksuāls kontakts ar citiem vīriešiem. Inficēties var arī sievietes, jo "vīrusam nav svarīgi - vīrietis vai sieviete", galvenais, lai būtu tuvs kontakts.

Pērtiķu bakas ir reta vīrusu izraisīta infekcijas slimība. Tā visbiežāk sastopama Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīs. Infekcijas rezervuārs dabā joprojām nav zināms, bet vīruss tika konstatēts dažiem grauzējiem un pērtiķiem, no kuriem inficējās arī cilvēki.Foto: Freepik