Kauju pārņemtajā Soledarā vēl atrodas 523 civiliedzīvotāji

Doneckas apgabala Soledaras pilsētā, kur notiek smagas kaujas, vēl atrodas 523 civiliedzīvotāji, kas pārsvarā ir vecāki par 50 gadiem, otrdien paziņoja Doneckas apgabala kara administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko.

Kirilenko nacionālajā televīzijas ziņu maratonā atzīmēja, ka visiem cilvēkiem, kas gribēja aizbraukt no Soledaras pirms "karstāka" perioda iestāšanās, bija iespēja to izdarīt. Doneckas apgabala iestādes nodrošināja viņiem gan transportu, gan izbraukšanu pēc iestrādātas evakuācijas shēmas ar tai sekojošu pārbraucienu uz apgabala vidieni vai aiz tā robežām. 

"Pašlaik Soledarā atrodas 523 cilvēki. Daži no viņiem izlēmuši aizbraukt tagad, bet tas nav iespējams intensīvu kaujas darbību dēļ," piebilda Kirilenko. "Kamēr nebūs iespējas droši iebraukt vai izbraukt no pilsētas, evakuācija netiks veikta."

Kirilenko uzsvēra, ka nekāda bruņutehnika nespēs aizsargāt izbraucējus no šāviņiem, ar kuriem krievu okupanti apšauda pilsētu.

Apgabala administrācijas vadītājs atzīmēja, ka viņam nav drošas informācijas par to, vai Soledarā ir bērni, tomēr ir droši zināms par cilvēkiem gados. Viņi dzīvo pagrabos un patvertnēs, jo Soledarā nav palikusi neviena neskarta ēka.

"Viņiem ir ēdiena rezerve. Metāliskas krāsnis, malka. Viss tika uzkrāts uz Jaungadu ar uzviju. Vara nodarbojās ar sadali, un rezerves vietējiem iedzīvotājiem Soledarā ir. Mēs pievērām acis uz to, ka cilvēkiem ir vecas rezerves, un izdalījām vēl, jo sapratām, ka situācija var pasliktināties," paskaidroja Kirilenko.

Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara paziņoja, ka Soledarā turpinās smagas kaujas, kurās krievu okupanti cieš lielus zaudējumus.


Foto: Reuters/Scanpix