“Kino pedālī” Valmierā filmas skatās uz velosipēdiem

Šodien, 6. maijā, un rīt, 7. maijā, Valmierā norisināsies velo kino festivāls “Kino pedālis”. Tajā cilvēki uz velosipēdiem dodas baudīt īsfilmas piecās dažādās pilsētas vietās, kurās ikdienā kino nav skatāms. “Festivāls, kurš radies pirms septiņiem gadiem, radies Valmierā no idejas, ka veidojam dzīvesveida pasākumu, kur būtu apvienota aktīvā dzīvesveida savienošana - velobraukšana un mākslas, kultūras baudīšana,” stāsta Rolands Melbārdis, festivāla “Kino pedālis” idejas autors.

Festivāla īsfilmas būs dokumentālā žanra, kur galveno lomu spēlēs velosipēds. Īsfilmu vidējais garums ir desmit minūtes. Organizators ReTV stāsta, ka tas ļaus apmeklētājiem vienā vakarā noskatīties visas piedāvātās filmas. Savukārt otrajā dienā notiks festivāla otrā daļa - velo braucieni trīs dažādos maršrutos. Rolands Melbārdis: “Tradicionāli ģimenes pedālis ir 10 līdz 15 kilometrus garš. Šogad dosies Baiļu virzienā. Tālāk ir puspedālis, kas šogad būs starp 25 un 30 kilometriem. Virziens uz Brenguļiem, vēl nebijušu maršrutu, Brenguļos pietura, tad dosimies iekšā mežā - būs pārsteigums, jo kaut kādā veidā tiksim pāri Gaujai. No Sīmenēnu ozola dosimies atpakaļ. Tādiem īstiem velo braukšanas faniem, tad, protams - dižpedālis. Kārtīgs 50 kilometru garš brauciens, kas ietver visu puspedāļa maršrutu, gan interesantu loku.”

Šogad festivāls būs bez maksas. Festivāla organizatori uzsver, ka visiem velobraucējiem ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi.


Foto: "Kino pedālis" "Facebook"