Klauni iepriecina ukraiņu bērnus

Savā dzimšanas dienā Talsu klaunu mājas galvenā klaune Pendele jeb Ilze Pumpure dāvanā gribēja saņemt nevis lietas sev, bet finansiālus ziedojumus, kas tālāk palīdzētu sarūpēt prieka ekskursijas ukraiņu bērniem. Draugi naudu patiešām sarūpēja, bet - izrādījās, ka ukraiņiem nokļūt Talsos ir sarežģītāk, nekā sākotnēji domāts. Ceļā Pendele dodas pati, tieši šodien viņa veica savu pirmo prieka braucienu uz Kandavu.

Savā dzimšanas dienā Ilze Pumpure no draugiem saņēma 180 eiro. Lai gan tā varbūt nešķiet liela summa, tomēr klaunei ļauj savu inventāru ielikt mašīnā un vienkārši doties ciemos pie ukraiņu bērniem. “Visi pričendāļi jau Klaunu mājā ir pieejami, tie jau man ir. Man tikai ieliet degvielu un balonu maisiņu nopirkt. Viss pārējais, arī darbnīcas ir saziedotas,” stāsta Ilze Pumpure, klaune Pendele.

Klaunes tētis dzimis Mariupolē, tāpēc karu viņa uztver sāpīgāk un emocionālāk. “Man, braucot šurp, ir jādomā: “Nevienam nevajag raudošus klauns. Nevienam!” Tā žēlošanās un līdzi jušana man ir mājās, ziņu skatīšanās un paraudāšana ir mājās. Es tagad zinu, ka te nevaru būt bēdīga un just viņiem līdzi. Man ir jābūt priecīgai un jādomā, kā iepriecināt.”

Tik priecīgas un bezrūpīgas sejas nav redzētas no karadarbības sākuma – tā atzīst pieaugušie, kuri kopā ar bērniem baudīja klaunes priekšnesumu. Anna Kulakova novērojusi, ka mazajiem jau laimei daudz nevajag – tā ir uzmanība, ko bērni šodien arī saņēma. |Es arī esmu ļoti laimīga, un uzlabojas garastāvoklis. Ja bērni laimīgi, tad laimīgas arī mammas, un tas, manuprāt, ir galvenais.”

Ukraiņu basketbola trenere Natālija Jevtuševskaja atzīst, ka reizē ar prieku ir arī ļoti sāpīgi. Šobrīd sanāk priecāties laikā, kad dzimtenē ir karš un bojā iet mierīgie iedzīvotāji un bērni. Šai bija jābūt laimīgajai bērnībai, kad Ukrainā doties uz cirku un citām izklaidēm, bet šobrīd iespējas ir ļoti ierobežotas. Tie bērni, kuri Kandavā bija ieradušies bez vecākiem, šobrīd atgriezušies mājās, jo viņiem bija pārāk smagi. “Ja kāds bērns ir bez mammas šeit, bet cits kopā ar mammu, kura ar viņu var parunāt, apskaut… Meitenēm tas bija ļoti smagi. Viņas bija pieci cilvēki, un es aizvedu mājās.”

Šobrīd zināms, ka Ilze Pumpure vēl dosies uz Vaiņodi, taču cer, ka pieteiksies arī citas vietas Kurzemē, kur mīt ukraiņi. Tālāk neļauj doties ziedojuma summa. Tikmēr bērni cer, ka izdosies atrisināt transporta problēmas, viņiem izdosies dzīvē pārliecināties, kā izskatās vesela Klaunu māja Talsos.


#SIF_NVZ2022