KNAB atbrīvo nesen Jēkabpilī aizturētās personas; komentāru sniedz Jēkabpils pilsētas mērs

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ir viens no KNAB izmeklētajā lietā iesaistītajiem, kuram pēc atbrīvošanas noteikts aizliegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. Kraps bija aizturēts no 21.janvāra līdz 22.janvāra vēlam vakaram. KNAB izvirzītajām apsūdzībām viņš nepiekrīt, kā arī pauž pieņēmumu, ka tas, kas notika, bijis pirmsvēlēšanu šovs, ko esot sarīkojuši kādi viņa nelabvēļi.

Aivars Kraps stāsta: “Kāds ļoti saprot, ka, nenoliedzami, mana popularitāte 2019.gadā pēc manas ievēlēšanas bija vienā līmenī, tagad tā ir citā līmenī. To saprot. Risks, ka man var būt ļoti labi rezultāti vēlēšanās... Man nav nekādas ne sirdsapziņas, ne kauna sajūtas iet pilsētā un paskatīties jebkuram acīs.”

Ar SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētāju Guntaru Leitānu sazināties neizdodas, bet kapitālsabiedrībā informē, ka Leitāns atsakās šobrīd sniegt komentārus. Telefonzvanu uz pilsētas domes deputāta Nikolaja Anuškeviča mobilo tālruņa numuru grūti nosaukt par sarunu. Viņš e-pasta vēstulē raksta, ka nekādus komentārus sniegt nevar, jo ir parakstījies par ziņu neizpaušanu.

KNAB neizpauž, kādos SIA “Jēkabpils pakalpojumi” iepirkumos ir aizdomas par nelikumībām, bet Elektronisko iepirkumu sistēmas dati liecina – kapitālsabiedrības iepirkumos bieži vien uzvarējusi SIA “Energoterms”. Tas ir uzņēmums, kas saistīts ar pilsētas domes deputātu Nikolaju Anuškeviču. Agrāk viņš ir bijis viens no uzņēmuma īpašniekiem, bet valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu liecina, ka viņš ir uzņēmuma tehniskais direktors un ka 2019.gadā no “Energoterms” viņam bijuši ienākumi vairāk nekā 43 tūkstošu eiro apmērā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā atturas no plašākiem komentāriem par krimināllietas saturu, bet informē, ka, saistībā ar KNAB noteikto aizliegumu Guntaram Leitānam pildīt SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētāja pienākumus, radās nepieciešamība uz laiku ievēlēt jaunu valdes locekli.

Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors Guntars Gogulis pauž: “21.janvārī, kad tika veiktas procesuālās darbības pilsētā, mēs jau saņēmām informāciju no mūsu kapitālsabiedrības, ka, iespējams, var tikt kavēta saimnieciskā darbība darba organizācijas līmenī. Reaģējot uz šo ziņu, es pieņēmu lēmumu sasaukt dalībnieku sapulci un ievēlēt kā pagaidu valdes locekli Anitu Moskovsku, lai nodrošinātu, gadījumā, ja krīze turpinās, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbību.”

Jēkabpils pilsētas domes darbs norit bez problēmām, tādēļ neesot nepieciešams ieviest izmaiņas domes darba organizēšanā. Kristīne Ozola, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece, pauž, ka esot pāragri pieņemt lēmumu – esot izsludinājusi gan sociālās komitejas sēdi, gan attīstības komitejas sēdi, arī ārkārtas finanšu komitejas sēdi un domes sēdi. “Visas sēdes notiks ceturtdien, kur tiks skatīti visi jautājumi, kurus vajadzēja skatīt, tai skaitā jautājums par budžeta apstiprināšanu.”

Izmeklēšanas interesēs KNAB plašāku informāciju pagaidām nesniedz. Vien informē, ka procesuālo darbību laikā Jēkabpilī veiktas 24 kratīšanas, sešas izņemšanas un ka krimināllietā iesaistītas kopumā sešas personas, bet KNAB neatklāj šo personu vārdus.


Foto: jekabpils.lv