KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Aivaru Krapu un vēl trim personām

Pret divām kādreizējās Jēkabpils pilsētas pašvaldības amatpersonām, kā arī divām fiziskām personām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par liela apmēra krāpšanu. Lietā iesaistīts arī bijušais Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs – tagad Jēkabpils novada domes deputāts Aivars Kraps.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā šā gada janvārī tika aizturētas četras personas, tostarp toreizējais Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs, tagadējais Jēkabpils novada domes deputāts Aivars Kraps. Latvijas televīzijas sniegtā informācija liecina, ka Ģenerālprokuratūrai rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret Aivaru Krapu, kādreizējo pašvaldības kapitālsabiedrības “Jēkabpils pakalpojumi” vadītāju Guntaru Leitānu, bijušo domes deputātu Nikolaju Anuškeviču un viņa biznesa partneri Andreju Nadjkinu par iespējamu liela apmēra krāpšanu organizētā grupā. Krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka pērn laikā no aprīļa līdz decembrim divas pašvaldības amatpersonas un divas fiziskas personas esot vienojušās par pašvaldības budžeta līdzekļu izkrāpšanu. Fiziskās personas, kuru pārstāvētajam uzņēmumam SIA “Energoterms” noslēgts pakalpojumu līgums ar pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, rēķinos, iespējams, norādīja nepatiesu informāciju par piegādāto materiālu un veikto darbu apjomu, tādējādi saņemot samaksu no kapitālsabiedrības par faktiski neveiktiem darbiem. Vietvarai tādējādi radīts vairāk nekā 124,6 tūkstošu eiro liels mantiskais zaudējums.

Jēkabpils novada domes deputāts Aivars Kraps jau janvārī neatzina savu vainu, viņa viedoklis nav mainījies arī tagad. “Es neatzīstu nekur, ka es esmu vainīgs. Ja mēs paskatāmies nedaudz tālāk, tad manā situācijā tā dienesta ļaunprātīga izmantošana ir noņemta, jo sākotnēji tur figurēja virtuāli pa sociālajiem medijiem divi panti,” saka Aivars Kraps, Jēkabpils novada domes deputāts (LA).

Aizdomas par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un 3500 eiro piesavināšanos gan ir pret vienu citu lietā iesaistīto, kurš tagad jau vairs neieņem valsts amatpersonas amatu. Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka vietvaras darbību krimināllieta pagaidām neietekmē. “Ja mēs runājam par deputāta darbības pārtraukšanu vai nē, to īsti mēs nevaram kā pašvaldība, kā dome ietekmēt, jo tas ir katra deputāta paša rokās, jo viņš ir ievēlēts no tautas. Droši vien, ka tikai kaut kādas atbildīgās institūcijas to var lemt citādāk, ja viņam ir notiesājošs spriedums. Bet šinī gadījumā tā ir lieta. Domāju, ka pašvaldībā darbs turpināsies tā, kā līdz šim turpinājās,” pauž Raivis Ragainis, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs (Latvijas Zaļā partija).

Jēkabpils novada domē par krimināllietu runā izvairīgi, uzsverot, ka jāgaida gala spriedums. “Cilvēks vēl nav notiesāts, nav pieņemts lēmums, to tikai rosina. Par to ir atbildīga prokuratūra. Ja pieņems lēmumu, gaidīsim tiesas spriedumu, bet arī tas, ka rosina, es negribu vainot, it kā viņi būtu noziedznieki. To var pierādīt tiesa, bet šis signāls, loģiski, nevienai pašvaldībai godu nedara,” norāda Leonīds Salcevičs, Jēkabpils novada domes deputāts (Jēkabpils reģionālā partija).

SIA “Energoterms” pērn uzvarēja vairākos pašvaldības uzņēmuma “Jēkabpils pakalpojumi” rīkotajos iepirkumos, piemēram, par minerālmateriālu maisījumu iegādi, tehnikas nomu darbam būvobjektos un ceļu būvmateriālu piegādi.


Foto: radio1.lv