KNAB vērtē partijas "Latvijas attīstībai" finanšu plūsmu

Uzmanību tam, ka partija “Latvijas attīstībai” notiek nelikumīga finanšu aprite pievērsa no partijas aizgājušais Māris Mičerevskis. Tiek publiski apgalvots, ka sponsoru nodotā nauda tiek sadalīta biedriem. Pats Mičerevskis atzinis, ka tā ir darījis, tātad - piedalījies nelikumībās. Tagad viņš sadarbojas ar KNAB. Jēkabs Straume ReTV ziņām atzīst – šāda shēma izmeklētājiem ir zināma.

Jēkabs Straume, KNAB vadītājs, pauž, ka aizdomas par to bijušas jau ilgus gadus. Viens no iemesliem – neskaidras izcelsmes finanšu līdzekļi.

KNAB atzīst – šobrīd tiek vērtēta visa partijas finanšu plūsma. Vadās pēc informācijas, kas ienāk arī no citiem avotiem. Piebilsts, ka tajā skaitā ir arī personas, kas ir paši piedalījušies kādā pārkāpumā.

Jēkabs Straume pieļauj, ka, ja tiks gūti pierādījumi, lietu varētu pārkvalificēt par kriminālprocesu. Tas ir atkarīgs no tā, kas pārbaudes laikā tiks noskaidrots. Protams, ir grūti prognozēt, kāds būs rezultāts, tādēļ sabiedrībai nav iespējams neko apsolīt.

Kriminālprocess nosaka, ka pārkāpumi kļūst par kriminālatbildību, ja tie tiek veikta lielos apmēros. Krimināllikuma izpratnē lielie apmēri ir 50 minimālās mēnešalgas, kas šobrīd sastādītu 21 ar pusi tūkstoti eiro.

Runājot par personām, kuras no KNAB puses šobrīd tiek pētītas, Jēkabs Straume ReTV ziņu intervijā bija izvairīgs. Viņa izpratnē nav svarīgi, kura ir persona, kas iesaistīta pārkāpumā – nevēlas saukt kādu par pārkāpēju, kamēr tas nav pierādīts.