Kokneses novadā aprūpētājiem Covid-19 krīzē palīdz zemessargi

Pirmajā vilnī no saslimšanas ar lipīgo Covid-19 vīrusu Kokneses novada ģimenes atbalsta centram “Dzeguzīte” izdevās izvairīties. Neraugoties uz drošības pasākumu ievērošanu, vīruss tagad skāris arī šo senioru mājvietu.

Gaļina Kraukle, ģimenes atbalsta centra ''Dzeguzīte'' direktore, stāsta, ka uz 30. decembri saslimuši bijuši 15 klienti, kā arī četri darbinieki. Viņa gan atzīst, ka darbinieki, jau nedēļu iepriekš sajūtot veselības problēmas, brīvprātīgi aizbraukuši nodot analīzes.

Vietas saslimušo izolācijai pietiekot, bet lielākās bažas radījis darbinieku trūkums, kā arī varbūtība, ka saslimušo skaits varētu palielināties. Māc uztraukums, jo centrā ir tikai viena medmāsa. Ņemot vērā situāciju, radusies ideja lūgt palīdzību zemessargiem. Ar medicīnas personālu zemessargi gan neesot varējuši "padalīties", bet palīgus norīkojuši.

Majors Aleksandrs Sotņikovs, Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris, stāsta, ka ikdienā zemessargi palīdz aprūpētājiem ar klientiem, kā arī iznēsā ēdienu, skatās, lai neiziet no teritorijas. Viņš piebilst, ka zemessargi pieskata naktī klientus, kad aprūpētājs aiziet pagulēt.

Ģimenes atbalsta centra direktore piekrīt, ka trūkstot aprūpētāju – viņiem jāstrādā virsstundas, ir pārguruši. Atzīst, ka nakts stundās var atgūties un neuztraukties – blakus ir zemessargs, kas kontrolē situāciju.

Zemessardzē stāsta, ka Covid-19 pandēmijā sadarbība ar dažādām iestādēm esot bieža. Tiek uzsvērts, ka atbalsta sniegšana pansionātā esot netipisks uzdevums, jo visbiežāk tiek veiktas apsardzes funkcijas, vai arī izpalīdzēšana ar inventāru.

Atkārtotie testi ''Dzeguzītes'' darbiniekiem bijuši negatīvi, un, ja jaunu saslimušo nebūs arī starp klientiem, zemessargi savu palīdzību pārtrauks nākamajā otrdienā.