Koktēlniecības plenērā veido mēbeles Kuldīgas slimnīcas pansionātam

Pandēmijas ierobežojumu atcelšana ļāvusi Kuldīgā atkal sarīkot tradicionālo koktēlniecības plenēru. Uz to šonedēļ atbraukuši pedagogi un audzēkņi no sešām profesionālajām skolām Latvijā. Četru dienu laikā viņi veido āra mēbeles sēdēšanai un arī galdus, kas nonāks pie Kuldīgas slimnīcas esošā pansionāta pagalmā, noderēs mītošajiem senioriem.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pagalmā zāģē, cērt, kaļ, slīpē un vīlē. Sācies koktēlniecības plenērs, kuram šogad dots nosaukums “Koks - veselības spēks.” “Kokā ir spēks un veselība. Tas pārnāk uz cilvēku kā enerģijas doza, kas dod cilvēkam mundrumu,” pauž viens no plenēra rīkotājiem Mārtiņš Mednieks.

Klātienē piedalās audzēkņi un pedagogi no Balviem, Rīgas, Cēsīm, Liepājas, Kuldīgas, Ogres, bet no Aizkraukles komanda pievienojusies attālināti. Četru dienu laikā kokmateriāli no priedes, egles, ozola un kļavas pārtaps sēdmēbelēs, arī par galdiem, ļaujot vaļu radošumam.

Šādu plenēru brīvā dabā tehnikums rīko jau vairāk nekā 10 gadu. Pirms pandēmijas laika tajā piedalījās ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu profesionālo skolu pedagogu un audzēkņu komandas. Plenēra rīkotāji pamazām cenšas atgūt iepriekšējo pasākuma vērienu. Bez praktiskā darba notiek arī lekcijas un semināri. Uzrunātie dalībnieki atzina, ka patīk nepiespiestā darbošanās pilsētvidē. “Galvenais ir pieredzes apmaiņa, pievienotā vērtība, komunikācija, iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem,” uzsver plenēra dalībniece Gaļina Asmaite.

Šajā reizē tapušie izstrādājumi būs dāvana tiem senioriem, kuru mājvieta nu ir pie Kuldīgas slimnīcas esošais pansionāts. Jāteic, ka iepriekšējo plenēru laikā tapušie darbi ir pazīstami daudzviet Latvijā. Tie, piemēram, priecē Oskara Kalpaka piemiņas muzeja “Airītes” parka apmeklētājus, ir ieraugāmi arī bērnu slimnīcas Rīgā pagalmā, Likteņdārzā, Mežaparkā Rīgā. Darbi dāvināti arī dažādiem bērnudārziem. 


 #SIF_NVZ2022