Kolka rēķinās ar situācijas pasliktināšanos

Zivju pārstrādes uzņēmumā „Līcis 93” saslimšana ar Covid-19 konstatēta jau 33 darbiniekiem. Tā kā uzņēmumā strādā arī kaimiņnovadu iedzīvotāji, tad saslimšana Kolkā krietni palielinājusi arī statistiku Rojas un Talsu novados, un ķēdes reakcijā ietekmējusi arī kontaktpersonas un mācību procesa nodrošināšanu.

Aldis Pinkens, Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs: “Kolka ir ļoti maza. Burtiski katrs cilvēks, kurš šeit dzīvo tā vai savādāk saskaras ar kādu, kurš strādā zivju pārstrādes uzņēmumā. Tie ir bērni, tie ir mazbērni. Tas ir bērnudārzs, tā ir skola, veikali... viss, kas ir saistīts ar dzīvi ciemā, tas viss patiesībā nav atraujams no tā, kas notiek rūpnīcā.”

Kolcinieki gan uzskata, ka ražošana apturēta novēloti un, viņuprāt, tas bija jādara jau brīdī, kas parādījās ziņas par pirmo pozitīvo gadījumu pagājušajā nedēļas nogalē.

Kaspars Cveiģelis, SIA “Līcis-93” direktors: “Nu kā jūs iedomājaties apstādināt ražošanu ātrāk, tāpēc ka kādam liekas?! Tās ir 400 000 izmaksas apmēram mēnesī. Kādam tagad liekas, ka vajadzēja apstādināt ražošanu… Jūs esat arī rēķinājuši, cik jums izmaksā katra diena, kad jūs nestrādājat? Tagad pašreiz kalkulējam to. Bet nu skaidrs, ka tur būs vismaz ar pieciem sešiem cipariem.”

Uzņēmums vēl kādu laiku paliks slēgts, jo ar darbiniekiem, kas teorētiski varētu strādāt, vienu maiņu nodrošināt nav iespējams. Divi inficētie ir arī Dundagas vidusskolā, kas izveidojis plašu kontaktpersonu loku – 48 skolēni un 10 skolotāji. Kolkas pamatskolā inficēto nav, taču bērniem jāveic testi. Atsevišķām klasēm pēc Dundagas novada domes vakar vakara ārkārtas sēdes lēmuma mācības šodien notika attālināti, taču vairāki aptaujātie atzīst, ka racionāli saprot, ka jau pirmdien skaitļi varētu būt pavisam citi.

Piektdien pieņemts arī lēmums Dundagas novadā aizliegt visus pašvaldības iestāžu un struktūrvienību organizētos pasākumus un virkne citu ierobežojumu. Kolkas gadījums palielinājis arī kaimiņovadu statistiku, piemēram, Talsu novadā jau saslimuši 19 ar uzņēmumu saistīti cilvēki.