Koncertu sērijā “Roku rokā” vāc ziedojumus bērniem no Ukrainas

Kā svētku laikā iepriecināt bēgļu gaitās esošos iedzīvotājus no Ukrainas? Kuldīgas novadā izveidota gan koncertu sērija “Roku rokā”, dodot iespēju kopīgi muzicēt profesionāliem māksliniekiem no Latvijas un Ukrainas, gan labdarības akcija, kurā saziedotais pārvērsts dāvanās un nokļuvis pie Kuldīgas novadā dzīvojošajiem bērniem no kara plosītās valsts. 

“Roku rokā” – uz vienas skatuves profesionāli Latvijas un Ukrainas mūziķi, kas skatītājus iepazīstina ar kopīgi radīto laika posmā no 24. februāra. Tāda iecere bija Kuldīgas novada kultūras darbinieku izveidotajai koncertu sērijai. Vienā no koncertiem uz skatuves pianiste Evija Auziņa, vijolniece Ņina Hanetska un Darja Ļeļeko ar ukraiņu tradicionālo mūzikas instrumentu bandūru. “Es pat nevarēju iedomāties un paredzēt, ka man te izvērsīsies tāda radošā darbība, ka te skanēs mūsu nacionālais instruments. Es esmu ļoti pateicīga Kuldīgai par to, ka producente izšķīrās par šādu eksperimentu Es daudz strādāju pie materiāla, aptaujāju cilvēkus, ko latvieši dzied svētkos,” saka mūziķe no Ukrainas Darja Ļeļeko.

Pateikties par sniegumu koncertos labdarības organizācija “Tabitas sirds” aicināja ar ziedojumiem, kas, turpinot mērķi “Roku rokā”, sagādātu pārsteigumu tiem Ukrainas bērniem, kas no kara šausmām patvērušies Kuldīgas novadā. 

Un aicinājumam atsaucās ne tikai ziedotāji koncertos, bet dažādas ikdienā nepieciešamās preces dāvināja uzņēmumi, mācību iestādes, individuāli iedzīvotāji, un svētku laikā Tabitas sirds mājvietā gluži kā rūķu darbnīcā – viss sanestais jāsašķiro, bet saziedotā nauda pārvēršas saldumos. Pavisam prieks jāsagādā 66 bērniem. “Tabitas sirds” projekta vadītāja Kuldīgas novadā Vineta Brūdere-Sedliņa saka: “Arī šeit mēs esam piegājuši ļoti individuāli, jo zinām bērna vecumus, dzimumus. Tajā būs attiecīgi higiēnas lietas, rotaļlietas. Mēs vēlamies viņiem būt tuvāk, kā ģimenei – personiski tiek sagatavota dāvana.”

Kuldīgas novadā Ukrainas iedzīvotāji dzīvo gan individuāli īrētos mājokļos, gan kopīgās mītnes vietā. Īsi pirms Jaunā gada ar dāvanām Ziemassvētku vecītis piestājis Kabiles pagastā. Te bērnudārza telpās dzīvo 23 cilvēki. Svētkiem viņi gatavojušies, paši rotājuši eglīti. Un arī dzejolīši vai dziesmas nav kabatā jāmeklē ne maziem, ne lieliem.

Vēl kopīgas rotaļas un sarunas par svētku svinēšanu Latvijā un Ukrainā, un Ziemassvētku vecītim ar roku rokā sagādātām dāvanām jāsteidzas tālāk.


#SIF_NVZ2022