Konferencē aktualizēs vajadzības reto slimību aprūpē

Piektdien, 2023. gada 26. maijā, no plkst.10.00 līdz plkst.16.30 “AC Hotel Riga by Mariott” Dzirnavu ielā 33, Rīgā norisināsies konference “Vienlīdzīga veselības aprūpe visiem – nākamie soļi reto slimību pacientu ārstēšanā”, lai diskutētu par reto slimību pacientu interešu aizstāvības jautājumiem.

Lai gan bieži vien konkrēta retā slimība skar tikai dažus cilvēkus, kopā Latvijā ir teju 90 tūkstoši pacientu un ir reģistrētas vairāk nekā 1500 dažādas diagnozes. Konferences nolūks ir veicināt plašāku izpratni par retajām slimībām un sadarbību starp ārstiem, pacientiem, lēmumu pieņēmējiem un farmācijas nozari, lai ikvienam pacientam nodrošinātu labāko un piemērotāko ārstēšanu.

Konferenci atklās Veselības ministre Līga Meņģelsone. Konferencē aicināti piedalīties ārsti, pacienti, viņu līdzcilvēki, politiķi, valsts un pašvaldību sektora pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, sabiedriski aktīvi cilvēki, kā arī jebkurš cits interesents.

Trīs tematiskos blokos tiks runāts par Latvijas situāciju diagnostikā, ārstēšanā un par sociāli ekonomisko ietekmi uz pacientiem, sabiedrību un valsti. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt arī aktuālās tendences Eiropas Savienībā, ar kurām dalīsies Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) eksperte, informē Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktore Vladislava Marāne.

“Daudzas no retajām slimībām patlaban ir ārstējamas, bet zālēm pietrūkst valsts finansējuma. Politikas veidotājiem jāsaprot, ka jebkurš cilvēks ir vērtība, turklāt lielākā daļa reto slimību ir gados jauniem cilvēkiem,” uzsver Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas vadītājs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību kabineta vadītājs, kardiologs, asoc. prof. Andris Skride.

“Vēlamies plašāk skaidrot, ko reālajā dzīvē pacientiem nozīmē problēmas aprūpes vai medikamentu pieejamībā, un kā tas ietekmē dzīves kvalitāti. Ir jāapzinās saikne starp investīcijām pacientos un viņu pienesumu Latvijas ekonomikā. Šī būs plaša loka speciālistu konference plašai mērķauditorijai,” skaidro V. Marāne.

Konferencē līdztekus vadošajiem ārstiem un speciālistiem piedalīsies arī VM parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka, Saeimas deputāts Lauris Lizbovskis, Eiropas farmācijas uzņēmumu un asociāciju federācijas eksperte reto slimību jomā Tina Taube, Veselības ministrijas (VM) Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, Nacionālā veselības dienesta direktora vietniece veselības aprūpes administrēšanas jautājumos Inga Milašēvica un citi.

Iepriekšējā reģistrācija konferencei atvērta līdz pirmdienai, 22. maijam, un tā iespējama šajā saitē: https://ej.uz/RSKonf

Plašāka informācija: https://ej.uz/InovacijasVeseliba

Konference ir bez dalības maksas. Viena prezentācija notiks angļu valodā ar rakstveida tulkojumu. Dalībnieki par konferences apmeklējumu saņems apliecības (4,7 TIP). Konferenci organizē SIFFA, Latvijas Reto slimību alianse un Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija, to atbalsta EFPIA, koordinē SIA “Divi gani”.


Foto: SIA “Divi gani”