Konkursā par pasažieru pārvadājumiem Jēkabpils apkārtnē uzvar uzņēmums no Tukuma

Septiņi pretendenti bija pieteikušies autotransporta direkcijas izsludinātajā konkursā par tiesībām 10 gadu periodā veikt pasažieru pārvadājumus ar autobusiem maršrutu tīkla daļā “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”. Par uzvarētāju Iepirkumu komisija atzinusi SIA “Tukuma auto”, bet par pārējiem sešiem uzņēmumiem (tostarp arī par ilggadējo pārvadājumu nodrošinātāju SIA “Jēkabpils autobusu parks”) komisija norāda, ka ir kļūdas piedāvājuma sagatavošanā - finanšu piedāvājums pat netika vērtēts.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš uzsver: “Ņemot vērā šīs kļūdas, kuras ir atkārtoti jau bijušas uzņēmumiem, mēs esam iecerējuši tuvākajā laikā, ļoti iespējams, nākamnedēļ, apmācības vai informēšanas pasākumu, kur iepazīstināsim ar galvenajām lietām, kam pievērst uzmanību uzņēmumiem, gatavojot piedāvājumus.”

Lai gan uzvarētājs ir noteikts, pārējiem pretendentiem ir tiesības rezultātu pārsūdzēt, un tas arī ir izdarīts.

“Mēs varam pārsūdzēt 10 dienu laikā, kas arī tika izdarīts. Mēs gaidām, kad Iepirkumu uzraudzības birojs nozīmēs dienu un datumu, kad tiks izskatīta mūsu iesniegtā sūdzība,” uzsver Jānis Ščerbickis, SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs.

Līdz 2021.gada beigām pasažieru pārvadājumus Jēkabpils, Preiļu un Līvānu apkārtnē vēl turpinās nodrošināt līdzšinējais pārvadātājs - Jēkabpils autobusu parks. Pasažieru vidū ir bažas, kā viņus ietekmēs iespējamā pakalpojumu sniedzēja maiņa.

SIA “Tukuma auto” pārstāvis situāciju būs gatavs komentēt tikai tad, kad konkurss būs noslēdzies un līgums – parakstīts. Autotransporta direkcijā kliedē iedzīvotāju bažas - tarifus nenosaka pasažieru pārvadātājs, bet gan Autotransporta direkcija. Neesot pamata uztraukumam par biļešu cenu palielinājumu pakalpojumu sniedzēja maiņas dēļ. Pasažierus neietekmēšot uzņēmuma lielais attālums no Jēkabpils.

Kristiāns Godiņš: “Tas, ka uzņēmumi atrodas kaut kur tālāk, tas mūsdienās vairs neko daudz nemaina, jo tas pats “Tukuma auto” jau šobrīd sniedz pakalpojumus gan Bauskas apkārtnē, gan pārpircis uzņēmumu Latgales pusē un apkalpo Ludzas apkārtni.”

Vēl nav zināms, vai Jēkabpils apkārtnē pasažieru pārvadājumus no nākamā gada nodrošinās “Tukuma auto”. Tas atkarīgs no Iepirkumu uzraudzības biroja lēmuma. Sūdzības izskatīšanas termiņš biroja mājaslapā vēl nav norādīts.


Foto: jekabpils.lv