Kristietības ienākšanas spilgtākie vēstures notikumi raidījumā "Latvijas sakrālais mantojums"

Dokumentālais raidījums “Latvijas sakrālais mantojums” deviņās sērijās skatītājiem dos iespēju izzināt kristietības ienākšanas vēstures spilgtākos notikumus, iepazīt un izzināt Latvijas dievnamu unikālās mākslas vērtības un arhitektūru. Sadarbībā ar ekspertiem vēsturē, mākslas vēsturē un arhitektūrā, skatītāji varēs izsekot sakrālā mantojuma gaitu cauri gadsimtiem, kā arī novērtēt Latvijas dievnamu unikalitāti Latvijas, Eiropas un pasaules kontekstā. Pirmā epizode jau šo sestdien, plkst. 20.30 kanālā ReTV.

Latvijas kristīgo sabiedrību pārstāv lielākā nācijas daļa. Latvijas situācija Eiropas un pasaules kontekstā ir unikāla, jo, neskatoties uz reliģisko konfesiju dažādību, kristīgā sabiedrība Latvijā ir vienota. Projekta gaitā ikvienam būs iespēja iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu pavisam no citas skatu prizmas – caur mākslu un kultūrvēsturi. Raidījuma nozīmīgumu sabiedrībā ir apliecinājusi Latvijas Romas Katoļu baznīca, Biedrība “Svētā Meinarda mantojuma fonds”, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcai un Latvijas Pareizticīgo Baznīca.

“Latvijas sakrālais mantojums” veltīts visiem tiem, kuri interesējas par Latvijas kultūrvēsturi un kurus interesē vēl neizzinātas tūrisma iespējas. Raidījumu veido “Zemgales Reģionālā televīzija”. Projekta koncepcijas autors un satura eksperts ir Prof. Mākslas vēsturnieks Ojārs Spārītis, kas sniedz savu profesionālo redzējumu ne tikai satura izstrādē, bet ir arī klātesošs katrā no raidījumu sērijām.

Pirmajā sērijā skatītājam būs iespēja doties sakrālā ceļojumā uz Ikšķili, lai redzētu īpašu vietu pašā Daugavas sirdī, kur rodamas Latvijas saknes, izzināt Baskāju Karmela ordeņa klostera māsu ikdienu, un novērtēt sakrālā mantojuma nozīmi un bagātības Ikšķiles dievnamos.

Publicitātes attēli

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Projekta izpildītājs: Zemgales Reģionālā televīzija