Krustpils novada pansionātā Covid-19 dēļ trūkst darbinieku

Pansionātā “Jaunāmuiža” pagājušajā nedēļā sākās Covid-19 uzliesmojums. Sākotnēji bija zināms par 20 slimniekiem, bet masveida analīzes uzrādījušas lielāku inficēto skaitu. Šobrīd ar vīrusu slimo vairāk nekā 130 no kopumā 250 pansionāta klientiem, kā arī vairāk nekā puse darbinieku.

Kārlis Pabērzs, Krustpils novada domes priekšsēdētājs, pauž, ka rezultāti esot pārsteiguši. Pansionāts ir slēgta tipa iestāde, no pavasara bijusi karantīna – nebija iespējas tur piekļūt apmeklētājiem.

Personāla trūkums ir tik liels, ka pacientu aprūpē iesaistās arī iestādes vadība. Pansionāta direktore Solvita Geduša stāsta, ka prombūtnē šobrīd ir 50 darbinieki – pārsvarā aprūpes un medicīnas personāls. Viņa pauž, ka tādēļ darbiniekiem palielinājusies slodze, kā dēļ jāstrādā virsstundas (reizēm – bez brīvdienām).

Pansionāts uzrunā bijušos darbiniekus un citus cilvēkus, lai nodrošinātu klientu aprūpi, Aicinājumam strādāt līdz šim atsaukušies četri cilvēki. Krustpils novada pašvaldībā uzsver, ka tas ir pašaizliedzīgs lēmums – uzsākt darbu iestādē, kurā liela daļa pacientu ir Covid-19 pozitīvi.

Krustpils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste atzīst, ka ir arī gadījumi, kuros cilvēki ir nomiruši – daudziem veca gada gājuma cilvēkiem bijušas hroniskas slimības. Viņa bilst, ka arī šobrīd uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu aizvesti divi pacienti, jo ir pasliktinājusies veselība.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, pansionātā tiek rūpīgi ievērotas drošības prasības. Ja būs nepieciešamība, pašvaldība gatava sniegt materiālo palīdzību. Kārlis Pabērzs uzsver: “Bez šaubām, ja stāvoklis turpināsies ilgākā laikā, tad pansionāts jau mums ir ieminējies par vienreizēji lietojamo aizsardzības līdzekļu papildu piegādēm. To mēs palīdzēsim sameklēt.”

Pansionātā pauž cerību, ka nākamās nedēļas vidū situācija kļūst vieglāka - daļai darbinieku beigsies karantīnas laiks. Lai pārbaudītu, kā izdevies ierobežot slimības izplatību, drīzumā iestādē plānots veikt atkārtotus Covid-19 testus, kam iepriekš analīzes bijušas negatīvas.

Foto: Pexels.com