Kuldīgā apskatāma izstāde “Dvēseļu putenis”

“Tā ir Kuldīgas novada muzeja dāvana Latvijai dzimšanas dienā,” tā par jaunāko izstādi “Dvēseļu putenis” saka tās veidotāji. Lai šī izstāde taptu, muzejs sadarbojies gan ar vēsturniekiem, gan citiem muzejiem, gan filmas “Dvēseļu putenis” veidotājiem. Te atšķetināti sarežģītie vēsturiskie notikumi un karavīrus, kas izcīnījuši Latvijas brīvību, ieraugām arī kā radošus, izdomas bagātus un dzīvespriecīgus cilvēkus.

Ieejot Kuldīgas novada muzeja telpās, kur iekārtota izstāde “Dvēseļu putenis” nonākam kā dzīvā vēstures stundā. Goda vietā Aleksandra Grīna vērienīgais romāns un stāsts par viņa kara gaitām. Soli pa solim sarežģīto Pirmā Pasaules kara un Neatkarības kara laiku palīdz izsekot laika līnija un dažādi notikumi. Te cilvēkus, kas izcīnīja Latvijas neatkarību, iepazīstam arī ikdienā – muzicējot, spēlējot teātri, vingrojot un veidojot dažādus mākslas darbus. Vēsturiski dokumentētais cieši savijas ar filmu “Dvēseļu putenis”.

Izstādē aplūkojami arī mākslinieces Sandras Silas darinātie sieviešu un karavīru kostīmi filmai “Dvēseļu putenis”, arī to, kurā redzams Kuldīgas novadnieks Oto Brantevics galvenā varoņa Artūra Vanaga lomā. Šobrīd Oto lielāko daļu laika aizvada Rīgā, strādājot un papildus mācoties, lai īstenotu savu ieceri un iestātos Latvijas universitātē studēt vēsturi. To viņš kā savu nākotnes ceļu izvēlējies pēc piedzīvotā un izzinātā filmēšanas laukumā. Viņš priecājās, ka par šo cīņu posmu vēsta arī izstāde.

Izstādes tapšanā palīdzējuši filmas “Dvēseļu putenis” veidotāji, vairāki vēsturnieki, Latvijas Kara, Rakstniecības un mūzikas un Talsu novada muzeji. Tā kā šobrīd spēkā ir dažādi ierobežojumi, izstāde būs apskatāma līdz pat nākamā gada 25. aprīlim.