Kuldīgā ar brīvdabas izstādi atzīmē 8. martu

Mīļi vārdi un mīlestības apliecinājumi ar roku zīmētās un rūpīgi izvēlētās kartītēs – tās rindojas viena pie otras brīvdabas izstādē. Atzīmējot Sieviešu dienu, gājēju jeb Liepājas ielas sākums Kuldīgā kļuvis par vietu, kur baudīt radīto svētku sajūtu. Kuldīgas kultūras centra projektu vadītāja Krista Karlsone uzsver, ka savulaik šajos svētkos bijis svarīgi dāvināt visdažādākās kartītes. Izstādes veidošanas procesā viens no sveicieniem radīts lielformāta izmērā.

Kuldīgas kultūras centra projektu vadītāja Krista Karlsone stāsta, ka lielformāta darba autors ir grafiķis, kuldīdznieks Guntars Sietiņš. Viņš atļāvis izmantot savu mākslas darbu lielākā formātā. Krista vēl piebilst, ka pastkartītes esot skaistas, esot interesanti apskatīt sveikšanas tradīciju ar sentimentālu noskaņu.

Pēc kuldīdznieku balsojuma pie kāda stenda var redzēt sabiedrības uzskatus par to, kas tad ir 8. marts. Var redzēt, ka tā ir diena, kad svinēt sievišķību un dāvināt ziedus.

Iespēju nobalsot izmantojusi arī kuldīdzniece Inta Lagzdeniece. Viņa stāsta, ka ir patīkama diena, kurā apliecina mīlestību. Arī viņas dēls sievieti ir apsveicis, uzdāvinot ziedu pušķi.

Svētkos neiztikt arī bez mūzikas, kas rada svinīgu sajūtu. Šai dienai par godu tā īpaši piemeklēta. Krista Karlsone stāsta – ir izvēlētas skaistas dziesmas, kurās tiek godināta sieviete.

Kuldīdznieku Imantu Rukutu varēja sastapt tirgū. Arī viņš iegādājies ziedus, lai sveiktu savus mīļos un tuvos. “Sieviešu diena ir jauka diena no seniem laikiem, kad krievu laikos svinēja, kad nāca pavasaris un varēja apsveikt dāmas un meitenes jaukajos svārkos,” tiek bilsts.

Ziedu tirgotājs Antons Ruņģevics atzīst, ka šī diena ir ļoti darbīga – nākot ne tikai vīrieši, bet arī sievietes.

Pilsētas viesis Kristiāns Kirils ar draugu Ģirtu Aluti uzsver, ka šī diena ir jāatzīmē – katram vīrietim ir jāapsveic sava sieviete. “Vajadzētu biežāk svinēt tādas dienas, jo sievietes paliek spēcīgākas nekā vīrieši,” saka Kristiāns.

Jāpiebilst, brīvdabas izstāde būs skatāma līdz 10. martam. 


Foto: pixabay.com