Kuldīgā atklāj bezkontakta Covid-19 analīžu nodošanas punktu

Kuldīgā notiek pēdējie sagatavošanas darbi, lai automatizētais analīžu nodošanas punkts varētu sākt darboties. Salikti Covid-19 siekalu testu komplekti, kuros ietilpst siekalu trauciņš, lietošanas instrukcija un iepakojums, kur noņemto materiālu ievietot.

Automatizētais analīžu nodošanas punkts radīts Latvijā, sadarbojoties “E. Gulbja laboratorijai” ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas finieris”. Šobrīd tur nododamas analīzes uz Covid-19, bet tas piemērots arī cita veida analīzēm.

Didzis Gavars , “E. Gulbja laboratorija” valdes loceklis, pauž, ka dzīve pirms un pēc Covid-19 mainoties. Daudz ko būs nepieciešams darīt citādāk, tādēļ aparāts paredzēts tam, lai laboratorijas diagnostika varētu notikt bez kontakta ar medicīnisko personālu, samazinot rindas, pat infekcijas iespējas.

Kuldīga - pirmā pašvaldība, kura īpašā pilotprojektā deva iespēju cilvēkiem testēties ar siekalu analīzēm, lai pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatīšanos. To trīs dienās izmantoja 3700 cilvēku. Šis ir kā nākamais solis, lai atvieglotu pieejamību testu veikšanai, taču maksas pakalpojums - 37 eiro.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa pauž, ka vērsīšoties vajadzīgajās iestādēs, lai iedzīvotājiem siekalu testi būtu pieejami bez maksas.

Lai saņemtu pieejas kodu komplektam, vispirms nepieciešamā informācija par sevi ir jāaizpilda laboratorijas mājaslapā. Jāpiebilst, divi šādi automatizētie analīžu nodošanas punkti atrodas Rīgā.