Kuldīgā durvis apmeklētājiem ver muzeji

Kā izskatījās turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā, kā noritēja filmas “Dvēseļu putenis” filmēšana, kā atdzīvojas senās Kuldīgas stāsts, kādu ceļojumu līdz mūsdienām veikusi adata – to visu nu atkal klātienē var izzināt Kuldīgā. Pēc epidemioloģisko ierobežojumu mazināšanas, durvis apmeklētājiem vēruši gan privāti, gan pašvaldības muzeji.

Kuldīgas novada muzejs atsācis uzņemt apmeklētājus izstāžu un ekspozīciju ēkā, kas atrodas vēsturiskajā Bangerta villā. Tāpat kā līdz pandēmijas sākumam, arī tagad viesošanās muzejā ir bez maksas. Te var ieraudzīt, kā izskatījās turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā, tāpat ielūkoties izstādēs “Kuldīga pirms mums” un “Dvēseļu putenis”, savukārt līdz 27. jūnijam bērni kopā ar vecākiem var iepazīt laikmetīgo mākslu izstādē “Tagadmāksla”.

Kuldīgas novada muzeja pārstāve Kristīne Āboliņa stāsta, ka izstādes ir pagarinātas, lai cilvēkiem būtu iespēja atnākt tās apskatīties. Tiekot cītīgi strādāts, atgādināts par sevi sociālajos medijos.

Viesošanās muzeja ēkā būs iespējama tikai ar iepriekšēju reģistrāciju individuāliem apmeklētājiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem. Lai pieteiktu apmeklējuma datumu un laiku, jāsazinās ar apmeklētāju centru. Rūpējoties par savu un apkārtējo drošību, muzeja apmeklējuma laikā būs jālieto sejas maska. Lai novērstu drūzmēšanos un starp apmeklētājiem tiktu ievērota divu metru distance, ēkā ir organizēta vienvirziena plūsma.

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts” ir privātmuzejs, un arī tas vēris durvis apmeklētājiem. Stāstus par pilsētu un tās vēsturi no 13. gadsimta līdz pat mūsdienām muzeja gide Kristīne Afanasjeva jau pusgadu nevienam nav stāstījusi. Viņa ir priecīga par iespēju to atsākt darīt. Šobrīd aktīvi tiekot strādāts pie ekspozīciju maiņas.

Pirms nepilniem diviem gadiem izveidotais Kuldīgas industriālā mantojuma tornis jeb Adatu tornis jau bija apmeklētāju iecienīts. Te izveidotā ekspozīcija stāsta par adatas vēsturi pasaules mērogā un arī par adatu ražošanas posmu Kuldīgā. Arī Adatu torņa apmeklēšanai vēlams pieteikties iepriekš. Jūnijā tas būs atvērts no trešdienas līdz sestdienai. Apmeklētājiem svarīgi atcerēties, ka spēkā joprojām ir pulcēšanās un drošības noteikumi.


Foto: visitkuldiga.com