Kuldīgā elektroniskā mūzika skan no jumtiem

Četri dažādi jumti, kas uz brīdi bija kļuvuši par skatuvēm, no kurām atskan dīdžeju vadīta elektroniskā mūzika – šādi savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju Kuldīgā atzīmēja radošā apvienība “Zero Defect”. Muzikālajai performancei “Jumtu disko” cilvēki varēja piepulcēties virtuāli, bet pašiem apvienības dīdžejiem tā bija jauka atkal satikšanās.

Vairāku kuldīdznieku dīdžeju interese par elektronisko mūziku pirms divdesmit gadiem pārauga par radošo apvienību “Zero Defect”. Sākumā apvienība turpināja Kuldīgas svētku laikā notiekošā elektroniskās mūzikas festivāla “Save The Vinyl” tradīcijas. Ilgstoši tā “Kurzemes Radio” ēterā veidoja raidījumus “Frekvence” un “B Puse”. Sadarbojoties ar vairākiem Latvijā pazīstamiem dīdžejiem un producentu apvienībām, rīkoti dažāda mēroga pasākumi ar dīdžeju piedalīšanos.

“Tas bija tas laiks, kad tieši elektroniskā mūzikas kultūra nāca kā tāda. Tas bija jauns kultūras novirziens, daudziem cilvēkiem nebija īpaši zināms, vairāk vai mazāk ballītes notika Rīgā, bet pie mums nenotika. Mēs sapratām, ka gribam šeit, kāpēc jābrauc uz Rīgu, ja varam rīkot šeit pie sevis mājās,” saka Ģirts Immers, pasākuma organizators, apvienības “Zero Defect” dibinātājs.

“Mēs sākām uz parastiem dekiem, nevarēja ātrumu piedzīt, tas bija interesenti, tad dabūja profesionālu tehniku, es vairāk drum un bass no žanriem, tai laikā ļoti patika. Bija iespēja Kuldīgā atskaņot, dot cilvēkiem. House, tehno – mēs gājuši cauri daudz kam,” pauž Ģirts Štrāls, apvienības “Zero Defect” dibinātājs.

Covid-19 pandēmijas laiks striktas korekcijas ieviesis arī apvienības plānos un ideju īstenošanā, jo tās galvenais darbības virziens – klubu kultūras veidošana. Lai darbība nepārtrūktu pavisam, tad ne viens vien pasākums pārnests virtuālajā vidē. Tā kārtējam Kurzemes dīdžeju festivālam pērnā gada nogalē interesenti varēja sekot līdzi tiešsaistē, ballējoties savā dzīvesvietā. Arī 20 gadu jubilejas pasākums - muzikālā performance “Jumtu disko” - bija redzams tiešsaistē, to baudīja arī nejauši garāmgājēji. Katrā no četrām izvēlētajām vietām stunda priekšnesumam bija uzticēta kādam no ar apvienību saistītiem dīdžejiem.

Apvienība aktīvi darbojas joprojām, rīkojot ne tikai izklaidējošus, bet arī izglītojošus un labdarības pasākumus, piemēram, bez vecāku gādības palikušiem bērniem. 


Foto: Freepik