Kuldīgā sāk darboties vakcinācijas kabinets

Ieejot Kuldīgas slimnīcas izveidotajā vakcinācijas kabinetā vieglatlētikas manēžā, vispirms cilvēki nonāk pie reģistrācijas meitenēm. Viņas jau pēc iepriekš izveidota saraksta zina katru ienācēju pēc vārda. Izmēra temperatūru, iedod anketu, ar kuru tālāk doties kabinetā pie dakterītes. Viņas ir tās, kuras ir izveidojušas grafiku, lai vakcinācijas dienā viss ritētu raiti.

Vakcinācijas kabineta administratore Vēsma Mieze-Jēkabsone pauž: “Pirmais ir, mēs sazvanām ārstu, kurš tiek noteiktajā dienā, kad varētu būt vakcinācija, māsu. Ir ārsti, kam māsas ir līdzi. Ir ārsti, kam māsa ir atsevišķi jāsameklē. Tad, kad ar ārstu saskaņojam laiku, kad viņš tiek, tad mēs sākam taisīt sarkastu no pulksten tikiem pa 10 minūtēm liekam cilvēkus, zvanām cilvēkiem.”

Šobrīd kabinetam piegādātas 60 “AstraZeneca” vakcīnas, kuras tiks izlietotas divu dienu laikā. Pirmajā vakcinēšanās dienā kabinetā strādā ārste Vija Supe-Ābele. Viņa iztaujā katru atnākušo par veselību, lietotajiem medikamentiem, pastāsta arī par sajūtām, kas var būt pēc potes. Vija neslēpj, ka cilvēki, lai arī jau piekrituši vakcinēties, arī daudz jautā par vakcīnu.

Vija Supe-Ābele, Kuldīgas slimnīcas potēšanas kabineta ārste, saka: “Jārunā. Ja ar cilvēkiem runā, un cilvēki, kuri ieklausās, kuriem ir līdzestība, tad tas viss padodas. Cilvēki aiziet apmierināti.”

Pēc vakcīnas saņemšanas 15 minūtes vēl cilvēki uzturas gaitenī, kur viņus uzrauga medicīnas māsa. Šai kabinetā nonāk tie cilvēki, kuri vakcīnai pieteikušies vietnē Manavakcīna.lv vai pa tālruni 8989 un kuru ģimenes ārsti neveic vakcināciju savā praksē, arī tie iedzīvotāji, kuri kā vēlamo vakcinācijas vietu norādījuši Kuldīgu.

Uzrunātie cilvēki atzina, ka ļoti gaidījuši brīdi, kad varēs vakcinēties. Kāds pat piemin, ka viņa ģimenes ārsts atrodas tālu no pašreizējās dzīvesvietas, tādēļ turp vakcinēties nebraukšot.

Sākumā vakcinācijas kabinets bija izveidots Kuldīgas slimnīcā, tomēr tai bija nepietiekama kapacitāte, tāpēc izveidots šāds kabinets sadarbībā ar pašvaldību.

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds atzīst: “Lai šī punkta darbība vispār notiktu, no slimnīcas faktiski ir tikai viena māsa. No slimnīcas ir galva, uzraugošās personas, pārējie visi ir piesaistīti no malas. Reģistratores ir no sporta skolas, ārsti, kas pieņem šeit, visi ir ģimenes ārsti, bet, nu, viņi pieņemti darbā slimnīcā, bet viņi ir ģimenes ārsti un ārpus sava darba laika papildus nāk šeit vakcinēt. ”

Liela mēroga vakcinācijas centrus Latvijas pilsētās plānojis veidot Vakcinācijas projekta birojs. Viena no vietām būs arī Kuldīga. 

“Mēs prognozējam, ka Kuldīgas slimnīca pieteiksies šajā iepirkumā uz šādu te centru Kuldīgā,” pauž Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja.

Šobrīd Kuldīgas slimnīcas izveidotajā kabinetā pēc šā brīža informācijas rindā uz vakcīnu gaida 226 cilvēki. Kad tiks atvestas nākamās vakcīnas, vēl nav zināms.


Foto: unsplash.com