Kuldīgā talkotāji sakopj Alekšupīti

Tērpušies ūdensnecaurlaidīgos puskombinezonos un garos gumijas cimdos, talkotāji gatavi Alekšupītes sakopšanai. Tīrīšanai izvēlēts nepilnu kilometru garš posms, kurš izlīkumo cauri Kuldīgas vecpilsētai.

Tā kā pulcēties liels skaits dalībnieku šogad nevar, talkotgribētāji iepriekš pieteikušies un katram iedalīts savs posms. Vienā no tiem sastopam Kristīni Kronbergu ar meitu Danielu. Palīgs piemēslojuma meklēšanā ir arī grābeklis, kas noder dziļākām vietām, kur tikai ar rokām klāt tikt nevar. Abas pa upi staigāja pirmo reizi.

Talkas dalībniece Daniela Kronberga saka: “Ir daudz akmeņi - nezini, kur likt kāju, jāpatausta, lai nenokrīt.”

“Jūlija beigās jau būs gads, kopš mēs dzīvojam tieši pilsētā. Man ir tā, ka tiešām es mīlu Kuldīgu līdz kaulam,” pauž Kristīne Kronberga.

Lielākoties cilvēki upē bija metuši stikla lauskas, dažādas bundžas, pudeles, bet bija arī atradumi, kas talkotājiem radīja izbrīnu.

Ieva Sausserde, talkas dalībniece, saka: “Dabūjām pafočēties ar apakšveļu, džemperīšiem visādiem. Pie Pagrabiņa, zem tiltiņa. Tur, man liekas, ka kāds bija dzīvojis - tur bija panna, pudelītes...”

Ikdienā par Alekšupītes sakoptību rūpējas komunālās saimniecības darbinieki, bet tā pamatīgāk tās gultne no sadzīves atkritumiem tika atbrīvota uz pilsētas svētkiem, jo tad Alekšupītē notika tradicionālie svētku pasākumi – skrējiens un karnevāls. Tā kā pērn svētki nenotika un šogad top jauns projekts “Pastaiga pa Alekšupi”, tad nolemts rīkot talku. Pirmie, kas iemēģināja jau iepirkto pastaigai nepieciešamo inventāru, bija talkas dalībnieki.

Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītāja Jana Bergmane: “Šobrīd mēs gatavojam saturu. Tā ir Kuldīga pilnīgi no cita skatupunkta, kur ikdienā nesanāk būt.”

Jāpiebilst, talkas laikā ar dažādiem atkritumiem no Alekšupītes tika piepildīti 20 maisi. 


Foto: Aivars Gulbis