Kuldīgā veido radoši industriālu kvartālu

Ieejot kombučas ražotnē Kuldīgā, nokļūst it kā divās telpās. Vienā tiek gatavota kombuča jeb fermentēta tēja, bet otrā ir atstāta vieta eksperimentiem, jaunu garšu un produku radīšanai.

Uzņēmuma saimnieki ir Jegors un Darja Grabari, kas uz Kuldīgu pārcēluši savu ražotni no Ādažiem. Viņi tur darbojas nepilnus trīs mēnešus. No dzīvesvietas Sanktpēterburgā uz Latviju pirms trim gadiem ģimeni atveda darbs jaunā alus darītavā Ādažos. Alus darīšanas prasmes šobrīd Jegors izmanto līdzās kombučas ražotnei esošajā alus darītavā, kas ir kopīga ar teritorijas īpašnieku. Viņš neslēpj prieku, ka par viņa dzīves un darba vietu ir kļuvusi kultūrvēsturiskā Kuldīga, kopā ar teritorijas un telpu īpašnieku izveidojuši vīziju par radoši industriāla kvartāla izveidi.    

Uzņēmuma pārstāvis Jegors Grabars stāsta: “Mūsu ideja (kā jauniem Kuldīgas iedzīvotājiem) ir izveidot šo pilsētu kā vietu ar nozīmi, kur ne tikai ieraudzīt jau zināmo Ventas rumbu un restorānu, bet apmeklēt kaut ko jaunu.”

Jāteic, teritorijā jau darbojas pasaulē slavenais unikālu klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš, kas savu ražotni no Ungārijas uz Kuldīgu pārcēla pērnā gada pēdējos mēnešos. Pavisam drīz darboties sāks ekoloģiskās kosmētikas ražotājs no Pierīgas, bet līdzās kombučas uzņēmumam un alus darītavai atrodas arī kafijas grauzdētava. Tās īpašnieks pārcēlies nesen plašāku telpu meklējumos - ierīkota lielāka vieta kafijas izzināšanai, grauzdēšanas un iepakošanas procesam.

Klāvs Šlakorcins: “Tas gala rezultāts būs diezgan interesants cilvēkiem no malas, lielākas grupas. Mēs daudzi radoši cilvēki būsim vienuviet, iespēja pieteikt ekskursiju, parunāties, apskatīt vietējās ražotnes.”

Šobrīd šai Kaļķu ielas kvartālā darbojas pieci uzņēmumi. Trīs no tiem ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubatorā. Tās vadītāja Līga Raituma atzīst, ka arvien vairāk Kuldīgu par vietu savas ražotnes izveidei un dzīvesvietu izvēlas cilvēki no citiem novadiem.

“No rudenī uzņemtajiem pieciem, tikai vieni ir kuldīdznieki. Visi pārējie uzņēmumi vai nu pārcēlās un te dibināja uzņēmumus, vai nu ar jauniem uzņēmumiem pārcēlās uz Kuldīgu. Tā kā tā tendence ir ļoti liela,” saka Līga Raituma.

Kaļķu ielas kvartālā savulaik darbojies autotransporta uzturēšanas un remonta uzņēmums. Tur atrodas sešas ēkas, dažas no tām ir ļoti sliktā stāvoklī. Atjaunošanas darbi norit pamazām. Tāpat vēl priekšā ir kvartāla ceļu sakārtošana. Teritorijas īpašnieks Tome Egle saka – te darba vēl pāris mēnešiem, līdz varēs iepazīstināt jau ar tūristiem pieejamu radoši industriālo kvartālu.  


Foto: Kuldiga.lv